Resident Evil 7 na Nintendo Switch wymaga połączenia z siecią

Capcom potwierdził, że konsolka Nintendo Switch otrzyma popularną grę Resident Evil 7. Tytuł zostanie jednak wydany w bardzo nietypowych sposób. Gracze nie trzymają bowiem fizycznego nośnika, gdyż będzie to wersja dostępna w streamingu.

Użytkownicy niezwykle popularnej konsoli Nintendo Switch długo czekali na wieść, że wydana w zeszłym roku gra Resident Evil 7 pojawi się na ich sprzęt. Capcom wreszcie potwierdził tę informację, ale równocześnie zaskoczył posiadaczy tej platformy nietypowym sposobem dystrybucji tytułu.

Gra będzie bowiem oferowana w chmurze, zamiast na standardowym nośniku jak to zwykle ma miejsce. Co to oznacza, dla posiadaczy konsolki? Ano to, że tytuł nie zostanie zapisany w jej pamięci. Do pobrania będzie bowiem jedynie 45 MB, natomiast reszta ma być na bieżąco streamowana z serwerów Capcomu, a więc wymagane będzie ciągłe połączenie z internetem.

To jeszcze nie wszystkie niespodzianki przygotowane przez wydawcę. Otóż pierwsze 15 minut zabawy ma być całkowicie darmowe. Jeśli jednak chcemy ją kontynuować, wówczas musimy sięgnąć po naszą kartę kredytową i zapłacić około 18 dolarów za specjalny kupon, który pozwoli nam bawić się przez 180 dni. Dobrą wiadomością jest to, że dostarczona w ten sposób gra zawiera wszystkie dotychczas wydane DLC, a więc jest już kompletna.

Na razie Resident Evil 7 zapowiedziano tylko dla rynku japońskiego. Możliwe jednak, że niebawem dowiemy się kiedy tytuł pojawi się także w innych krajach. Dodam, że grę w wersji na pozostałe platformy możecie kupić w tym sklepie.

Resident Evil 7

Źródło: Capcom.co.jp

You may also like...