Siri wkrótce przemówi zupełnie nowym głosem

Jedną z nowości, które Apple zamierza zaprezentować światu na konferencji WWDC 2018, może dotyczyć asystenta Siri. Chodzą słuchy, że cyfrowy pomocnik może dostać zupełnie nowy głos.

Siri towarzyszy użytkownikom sprzętu na platformie iOS już od kilku dobrych lat i głos, którym przemawia wielu mógł się już znudzić. Apple chyba jest podobnego zdania, gdyż najnowsze doniesienia wskazują na to, że cyfrowy asystent może otrzymać całkowicie nowy głos.

Nieoficjalne informacje sugerują, że zostanie on zaprezentowany podczas konferencji WWDC 2018, którą Apple zorganizuje już w czerwcu. Co ciekawe fakt ten potwierdził ponoć sam asystent, zapytany o plan nadchodzącej imprezy. Siri powiedziała wówczas, że dostanie zupełnie nową wersję głosu, która będzie częścią systemu iOS 12.

Doniesienia są oczywiście nieoficjalne, ale bardzo prawdopodobne. Podczas konferencji Google I/O nowe głosy zostały zaprezentowane dla konkurencyjnego asystenta Google Assistant. Również Amazon daje w tej kwestii deweloperom znacznie więcej swobody, więc nie byłoby dużym zaskoczeniem, gdyby firma z Cupertino zrobiła to samo.

Kolejną nowością, którą możemy zobaczyć podczas konferencji, będzie prawdopodobnie nowa, tańsza wersja głośnika HomePod. Produkt sprzedaje się bardzo słabo, głównie z powodu wysokiej ceny, nowy wariant sygnowany marką Beats, kosztować ma tylko 199 dolarów.

Siri

Źródło: Twitter.com

You may also like...