Philips Hue oświetli nasz ogród ferią barw

Philips rozszerza ofertę inteligentnego oświetlenia dla domu, wprowadzając nowy produkt do rodziny Philips Hue. Są to świecące paski przeznaczone do instalacji poza domem.

Pod maską Philips Hue kryje się bardzo szeroka gama systemów inteligentnego oświetlenia domowego. Holenderski producent oferuje bowiem sporo modeli żarówek, którymi można sterować za pomocą aplikacji na smartfona, a ostatnio wprowadził również świecące paski o nazwie LightStrip.

Teraz firma postanowiła wzbogacić swą ofertę o zewnętrzną wersję świecących pasków, przeznaczoną do instalacji poza budynkiem. Mają one taką funkcjonalność jak wersja domowa, a więc umożliwiają zmianę koloru i natężenia światła, programowanie automatycznego zapalania itp. Jedyna różnica jest w wytrzymałości, gdyż paski są całkowicie wodoszczelne, a więc można je śmiało instalować na tarasie, podjeździe lub w ogrodzie.

Paski nie posiadają jednak żadnego kleju, więc ich instalacja wymaga klipsów lub wkrętów by trzymały się na miejscu. To wbrew pozorom nie jest głupie rozwiązanie, gdyż klej ulega degradacji i po pewnym czasie nie spełniałby swej roli.

Paski Philips Hue są oczywiście kompatybilne z systemem Apple HomeKit, a więc można ich pracę kontrolować np. poprzez iPhone’a. Służy do tego dedykowana aplikacja, ale można też używać asystenta Siri.

Producent na razie nie zdradza kiedy nowa wersja LightStrip pojawi się w sprzedaży oraz ile trzeba będzie za nie zapłacić.

Philips Hue

Źródło: Homekitnews.com

You may also like...