Pierwszy telewizor OnePlus oficjalnie zaprezentowany

Firma OnePlus pokazała swój pierwszy telewizor. OnePlus TV będzie dostępny w dwóch wersjach, a do sprzedaży trafi już jutro i na razie kupimy go tylko w Indiach.

Wielu producentów smartfonów nie chce wiązać swej przyszłości z jednym tylko segmentem rynku i rozszerza swą działalność na inne branże. Ostatnio modne są telewizory i takowe ma w ofercie coraz więcej firm. Odbiorniki sprzedaje m.in., Xiaomi, a kilka dni temu swój pierwszy telewizor zaprezentował Huawei. Nowoczesny sprzęt posiada sporo użytecznych funkcji oraz sterującą nimi AI.

OnePlus TV dostępny jest w dwóch wersjach

Teraz swój pierwszy telewizor pokazała również firma OnePlus, niszowy producent urządzeń mobilnych. O produkcie słyszymy już od wielu tygodni, aż wreszcie doczekaliśmy się oficjalnej prezentacji. Sprzęt będzie dostępny w dwóch wersjach: Q1 oraz Q1 Pro, oba modele wyposażone w 55-calowy ekran 4K QLED. Producent deklaruje, że matryce powstały specjalnie do jego sprzętu i wyświetlają 96% palety barw DCI-P3 oraz 120% palety NTSC. Dodatkowo wspierają Dolby Vision HDR, a reprodukcja kolorów jest o 13,1% wyższa niż u konkurencji.

OnePlus TV

Działanie sprzętu opiera się na nowym procesorze Gamma Color Magic, który optymalizuje obraz aby był czystszy i płynniejszy. Pomaga zredukować przekłamania kolorów na zdjęciach oraz sztucznie podnosi płynność obrazu w oglądanych filmach. Dzięki niemu filmy standardowo dostępne w 24 i 30 klatkach, będą wyświetlane w 60 klatkach, co znacznie poprawi płynność.

Chowany soundbar o mocy 50 W

Obraz to nie jedyny aspekt na którym skupił się producent, gdyż zajął się również dźwiękiem. Telewizor ma system głośnikowy o mocy 50 W z Dolby Atmos. W droższym modelu Q1 Pro dostaniemy dodatkowo wbudowany soundbar. Ma on dwa głośniki skierowane w stronę ściany i sześć w stronę widza, z czego dwa to tweetery. Co ciekawe soundbar jest ukryty w obudowie i wysuwa się dopiero gdy włączymy telewizor.

Ciekawym elementem odbiornika jest też pilot, który wygląda zupełnie inaczej niż w innych telewizorach. Ma aluminiową obudowę i jest bardzo minimalistyczny. Zawiera bowiem tylko 6 przycisków oraz gładzik, a zasilany jest wbudowanym akumulatorem ładowanym przez złącze USB-C.

OnePlus TV

Oczywiście pilot nie jest niezbędny do sterowania odbiornikiem. Możemy to zrobić za pomocą głosu, gdyż sprzęt zintegrowano z Google Assistant, albo za pomocą smartfona. Służy do tego aplikacja OnePlus Connect. Aplikacja sugeruje nam również treści wideo do obejrzenia, a także dostarcza skróty do aplikacji, których w telewizorze używamy najczęściej.

Projektanci pracujący nad OnePlus TV wykonali kawał świetnej roboty. Odbiornik wygląda bardzo nowocześnie i w najcieńszym punkcie ma grubość zaledwie 7 mm. Ciekawym pomysłem jest tylny panel wyglądający jakby wykonano go z carbonu. Natomiast wszystkie porty ukryte są za magnetycznie mocowaną płytką, więc nie kurzą się.

Odbiornik działa na platformie Android TV, zaś producent gwarantuje 3-letnie aktualizacje oprogramowania. Na sklepowe półki trafi już jutro i będzie go można dostać np., na indyjskim Amazonie. Model Q1 kosztuje w przeliczeniu 3860 zł, natomiast Q1 Pro to wydatek aż 5520 zł. Na chwilę obecną nie wiemy kiedy pojawi się na zachodnich rynkach.

Źródło

You may also like...