Pierwszy telewizor Huawei to nowoczesne technologie i funkcje AI

Huawei Vision to nazwa najnowszego telewizora chińskiego koncernu. Odbiornik 4K działa w oparciu o system Harmony OS i oferuje wiele funkcji sterowanych przez AI.

Chiński koncern Huawei w sierpniu tego roku zapowiedział rozszerzenie swej oferty produktów o sprzęt RTV. Firma potwierdziła pracę nad zupełnie nowym telewizorem o nazwie Huawei Vision, którego oficjalna prezentacja odbyła się w dniu dzisiejszym. Odbiornik zachęca do zakupu nie tylko dużymi ekranami, ale też wieloma nowoczesnymi funkcjami obecnymi na jego pokładzie.

Na początku dostępne będą modele w rozmiarze 65″ i 75″, natomiast za jakiś czas dołączą do nich również modele z 55″ i 85″ ekranami. Nowe odbiorniki charakteryzują się nowoczesną stylistyką podkreślaną przez niezwykle wąską ramkę otaczającą ekran. Będą więc ładnie komponowały się z nowoczesnym wystrojem naszego salonu.

Sztuczna inteligencja steruje funkcjami Huawei Vision

Oczywiście wygląd to nie wszystko, gdyż liczy się przede wszystkim funkcjonalność. A w tej kwestii Huawei Vision nie można niczego zarzucić. Telewizory bazują na firmowej platformie Harmony OS, która według wcześniejszych doniesień miała obsługiwać również smartfony Huawei.

Dzięki temu systemowi, telewizor staje się hubem dla urządzeń inteligentnego domu, umożliwiając sterowanie posiadanym sprzętem. Za jego pomocą, możemy np., zgasić światła w pomieszczeniu, zaryglować elektroniczny zamek w drzwiach, czy też ustawić wybraną temperaturę w termostacie. To oczywiście tylko część możliwości nowego sprzętu w tej materii.

Wbudowana sztuczna inteligencja zapewnia bowiem znacznie więcej możliwości. Telewizor nie tylko obsługuje komendy głosowe, ale też posiada funkcję rozpoznawania twarzy. Zapewnia ją kamera wysuwana z obudowy, która dodatkowo może służyć do wideokonferencji. AI steruje też funkcjami chroniącymi oczy młodszych widzów, zapewne poprzez filtrowanie niebieskiego światła, które jest niezwykle szkodliwe. O jakość obrazu zadba natomiast technologia Quantum Dot oraz wiele innych nowoczesnych systemów, obsługiwanych przez procesor Honghu 818.

Osobną kwestią jest pilot, który wygląda zupełnie inaczej niż typowy pilot do telewizora. Urządzenie posiada niewiele przycisków, a do sterowania większością funkcji przeznaczony jest panel dotykowy.

Niestety producent na razie nie podał kiedy Huawei Vision trafi do sprzedaży oraz ile będzie kosztował.

Huawei Vision

Źródło

You may also like...