Dron z kamerą nie musi być drogi; 10 modeli idealnych na prezent

Jeśli wciąż nie masz pomysłu na prezent dla swych bliskich, to dron z kamerą może być interesującą propozycją. Dziś prezentuję Wam 10 najtańszych modeli na rynku.

Drony, które pojawiły się na rynku parę lat temu, nie są już dziś tak popularne, gdyż wygląda na to, że minął już szał na te gadżety. Wiele osób jednak chciałoby taki sprzęt posiadać, więc nadchodząca gwiazdka jest idealnym pomysłem, by sprawić go dzieciom lub przyjaciołom.

Modeli dostępnych na rynku jest jednak całkiem sporo, więc wybór odpowiedniego może nie być łatwy. Spróbuję go więc uprościć, prezentując 10 najtańszych propozycji, umożliwiających filmowanie z powietrza.

Xiaomi Mitu Mini YKFJ01FM

Pierwszą propozycją jest model Xiaomi Mitu Mini YKFJ01FM, którego ceny zaczynają się od 637 zł. To niewielki dron o wymiarach 910 x 380 x 910 mm i masie 88 gramów, wyposażony w całkiem trwałą plastikową obudowę. Zainstalowano w nim czterordzeniowy procesor, a także czujnik ultradźwiękowy, ciśnienia i optyczny. Zapewniają o stabilny lot, chroniąc sprzęt przed uszkodzeniem.
Dron posiada także kilka trybów sterowania, przeznaczonych również dla osób początkujących, oraz specjalną opcję umożliwiającą wykonywanie obrotów. Urządzenie jest proste w obsłudze, zaś wbudowana kamera nagrywa filmy w HD oraz wykonuje zdjęcia w 1600 x 1200 pikseli. Bateria o pojemności 920 mAh wystarczy na 10 minut lotu, a jej ponowne naładowanie zajmie 60 minut.

dron z kamerą

Sprawdź ceny drona Xiaomi Mitu Mini YKFJ01FM

Syma X25 PRO GPS

Następną propozycją jest dron Syma X25 PRO GPS, którego ceny zaczynają się od 487 zł. Urządzenie o wymiarach 37,5 x 37,5 x 11 cm i masie 907 gramów ma futurystyczną i nowoczesną stylistykę. Producent wyposażył go w GPS, a także funkcję automatycznego powrotu do miejsca startu w przypadku utraty sygnału. Można także programować punkty nawigacyjne, do których będzie leciał, a przy pomocy aplikacji Syma Fly stworzyć również własny plan lotu. 1 MP kamera ze stabilizacją obrazu nagrywa obraz w HD, a także transmituje go na żywo do smartfona, ułatwiając pilotowanie. Wykonana z plastiku ABS obudowa charakteryzuje się dużą wytrzymałością, zaś 6-osiowy żyroskop zapewnia stabilny lot. Dron ma zasięg 70 m, zaś jego bateria wystarczy na 12 minut zabawy.

dron z kamerą

Sprawdź ceny drona Syma X25 PRO GPS

Syma X5SW WiFi FPV

Następnym modelem jest Syma X5SW, a jego ceny zaczynają się od 249 zł. Urządzenie o wymiarach 31,5 x 31,5 x 8 cm i masie 119 gramów wyposażono w cztery wirniki z osłonami chroniącymi śmigła przed uszkodzeniem. Dzięki 4-kanałowemu pilotowi z wyświetlaczem LCD, sterowanie sprzętem jest bardzo proste, zaś 2,4 GHz częstotliwość sygnału sprawia, iż jest mniej podatny na zakłócenia. Zapewnia też spory zasięg wynoszący do 50 m.

Wbudowana kamera z 2 MP sensorem nagrywa wideo w HD i wykonuje zdjęcia, a także przesyła obraz na żywo do smartfona. Producent zadbał też o kilka trybów lotu oraz funkcję wykonywania akrobacji powietrznych. Pewnym minusem może być bateria wystarczająca jedynie na 7 minut lotu.

dron z kamerą

Sprawdź ceny drona Syma X5SW WiFi FPV

Syma X15W

Klientów z mniejszym budżetem może zainteresować model Syma X15W, którego ceny zaczynają się od 199 zł. To kompaktowy dron wyposażony w kamerę 720p, tryb FPV zapewniający podgląd obrazu na żywo oraz WiFi. Kamera wykonuje ostrzejsze i czytelniejsze zdjęcia z naturalnymi kolorami, a także robi świetne filmy. Natomiast tryb utrzymywania wysokości przyda się początkującym użytkownikom, ułatwiając filmowanie. Dronem można sterować za pomocą specjalnej aplikacji na smartfona rysując palcem własną trasę, albo użyć dołączonego do zestawu pilota. Dron ma zasięg około 80 m, zaś wbudowana bateria 450 mAh pozwala bawić się nim przez 7 minut. Jej ponowne naładowanie zajmuje 100 minut.

dron z kamerą

Sprawdź ceny drona Syma X15W

DJI Ryze Tello Boost Combo

Następny dron w tym zestawieniu to DJI Ryze Tello Boost Combo, którego ceny zaczynają się od 619 zł. Urządzenie o wymiarach 980 x 410 x 930 mm i masie 80 gramów charakteryzuje się bardzo kompaktową i zwartą konstrukcją. Cztery wirniki mają osłony chroniące je przed uszkodzeniami, zaś dwie anteny gwarantują stabilną transmisję obrazu z wbudowanej kamery 5 MP ze stabilizacją, nagrywającej obraz w 720p. Początkującym filmowcom przyda się tryb EZ Shots, oferujący kilka funkcji ułatwiających nagrywanie, a dzięki funkcji FailSafe nie rozbijemy drona po utracie sygnału. Dron może rozpędzić się do 29 km/h, zaś jego bateria zapewnia do 13 minut lotu. Ciekawostką jest też funkcja Scratch umożliwiająca programowanie drona.

Sprawdź ceny drona DJI Ryze Tello Boost Combo

uGo Fen 2.0

Znacznie tańszą propozycją jest model uGo Fen 2.0, którego ceny zaczynają się od 219 zł. To funkcjonalny i bardzo łatwy w obsłudze dron, z którym poradzą sobie nawet początkujący piloci. Posiada bowiem automatyczne utrzymywanie wysokości i możliwość zawiśnięcia w powietrzu, zaś 6-osiowy żyroskop zapewnia stabilność lotu. Wytrzymała konstrukcja chroni go natomiast przed uszkodzeniami, zaś specjalny tryb umożliwia łatwe wykonywanie akrobacji. Wbudowana kamera nagrywa obraz w jakości 480p, rejestrując filmy na karcie microSD. Bateria zapewnia do 9 minut lotu, a jej ponownie naładowanie zajmuje około 50 minut.

Sprawdź ceny drona uGo Fen 2.0

Syma X8 Pro

Dla nieco bardziej wymagających jest model Syma X8 Pro, którego ceny zaczynają się od 584 zł. To dość spory dron o wymiarach 500 x 500 x 190 mm i masie 760 gramów, wyposażony w wiele funkcji ułatwiających utrzymanie go w powietrzu. Failsafe umożliwia powrót do miejsca startu w przypadku utraty łączności lub wyczerpania baterii, zaś 6-osiowy żyroskop gwarantuje stabilność lotu. Wbudowane WiFi zapewnia transmitowanie obrazu na żywo do smartfona, a 1 MP kamera wykonuje zdjęcia oraz nagrywa filmy. Sprzęt posiada też wbudowany GPS, natomiast zainstalowane w kadłubie diody LED umożliwiają latanie po zmroku. Bateria o pojemności 2000mAh wystarczy na 9 minut lotu.

Sprawdź ceny drona Syma X8 Pro

DJI Ryze Tello

Następną propozycją jest model DJI Ryze Tello, którego ceny zaczynają się od 487 zł. Sprzęt o wymiarach 98 x 92.5 x 41 mm i masie 80 gramów jest idealną konstrukcją do nauki latania dla początkujących. Jego obsługa jest bardzo intuicyjna, dzięki możliwości sterowania za pomocą aplikacji na smartfona, zaś kilka trybów lotu dba o jego stabilność. Dron posiada też dwie anteny zapewniające transmisję obrazu z 5 MP kamery 720p ze stabilizacją obrazu, wykonującą ostre i stabilne ujęcia. Wykonane nagrania można następnie łatwo udostępnić w mediach społecznościowych. Zasięg urządzenia wynosi do 100 m, zaś bateria gwarantuje do 13 minut lotu. Przydatnym elementem jest także prosty system programowania Scratch, oparty na blokach.

Sprawdź ceny drona DJI Ryze Tello

Syma X5C

Przedostatnią propozycją jest model Syma X5C, którego ceny zaczynają się od 249 zł. Sprzęt o wymiarach 310 x 310 x 80 mm jest bardzo prosty w obsłudze, dzięki 6-osiowemu żyroskopowi zapewniającemu pewny i stabilny lot. Natomiast osłony wirników chronią je przed uszkodzeniami w przypadku kolizji lub kraksy. Zainstalowana na pokładzie kamera HD pozwala wykonywać zdjęcia i robić filmy. Natomiast dzięki kolorowym światłom LED zainstalowanym na korpusie możemy latać także w nocy. 500 mAh akumulator na pełnym ładowaniu pozwala latać przez około 7 minut. A po wyczerpaniu będzie gotowy do zabawy już po około 100 minutach.

Sprawdź ceny drona Syma X5C

Overmax X-Bee Drone Fold One

Ostatnim modelem drona jest Overmax X-Bee Drone Fold One, którego ceny zaczynają się od 639 zł. To kompaktowy sprzęt, który wyróżnia się na tle innych, możliwością składania ramion. Dzięki temu łatwiej go przechowywać i transportować, natomiast wytrzymała obudowa chroni sprzęt przed wstrząsami i upadkami. Dzięki nadajnikowi pracującemu w paśmie 5G zasięg drona wynosi aż 300 m. A rozbudowany kontroler z własnym ekranem zapewnia komfort sterowania sprzętem. Możemy na nim parametry urządzenia, zaś podłączony smartfon będzie prezentował trasę lotu lub transmisję na żywo z kamery. Dron posiada kamerę o rozdzielczości aż 4K oraz 120 stopniowym kącie widzenia, a nagrania zapisuje w formacie MP4. Wyposażono go także w GPS i szereg rozbudowanych trybów lotu, zaś 1500 mAh akumulator zapewnia do 15 minut działania.

Sprawdź ceny drona Overmax X-Bee Drone Fold One

You may also like...