Apple ma nowe zastosowanie dla firmowego loga zdobiącego smartfony

Najnowszy patent Apple sugeruje, że firmowe logo zdobiące iPhone’a może przestać pełnić wyłącznie funkcję ozdobną. Producent zmieni je w w diodę powiadomień.

Poza nielicznymi wyjątkami, praktycznie każdy współczesny smartfon posiada wbudowaną diodę powiadomień. To niewielkie światełko które mruganiem informuje o oczekującym SMS’ie, powiadomieniach z aplikacji czy też mediów społecznościowych.

W większości smartfonów jest to zwykła dioda, choć w niektórych modelach producenci rozwiązali to nieco inaczej. Czasem rozświetla się cały wyświetlacz, innym razem jest to pierścień wokół kamery lub rozświetlająca się krawędź ekranu. Okazuje się, że Apple również pracuje nad pomysłem unowocześnienia diody powiadomień, a wskazuje na to najnowszy patent należący do koncernu.

Pomysł amerykańskiego giganta zakłada wykorzystanie logotypu zdobiącego tylny panel smartfonów. Z dokumentów dołączonych do patentu możemy dowiedzieć się, że wspomniane logo będzie podświetlane i posłuży do informowania o powiadomieniach. Jeśli pomysł wydaje się Wam znajomy, to całkiem słusznie, gdyż z podobnego rozwiązania firma korzystała przed laty w MacBookach. Logotyp firmy również był podświetlany, choć wówczas pełnił jedynie rolę dekoracyjną. Pomysł ten porzucono jednak w 2015 roku, ale wygląda na to, że koncern chce do niego powrócić.

Oczywiście pamiętajmy, że jest to tylko patent, a więc wcale nie oznacza to, że koncern wdroży pomysł. Apple ma bowiem pełne szuflady niezrealizowanych koncepcji, więc z tą może być podobnie. Z drugiej jednak strony wiele osób kładzie smartfony ekranem do dołu, a zwykle dioda powiadomień znajduje się właśnie nad wyświetlaczem. Koncepcja podświetlanego logo mogłaby więc być całkiem użyteczna.

diodę powiadomień

Źródło

You may also like...