Wyze podleje nasz ogród w bardziej inteligentny sposób

Firma Wyze zaprezentowała kolejny produkt z kategorii inteligentnego domu. Jest to urządzenie o nazwie Wyze Sprinkler Controller, które ułatwi podlewanie roślin znajdujących się w naszym ogrodzie.

Dbanie o przydomowy ogród nie jest sprawą łatwą, gdyż trzeba roślinom zapewnić odpowiednie nawodnienie. Oczywiście można zainstalować zraszacze, jednak sterowanie nimi zwykle odbywa się ręcznie, a to powoduje, że nie zawsze są tak efektywne jak powinny być. Nie mówiąc już o tym, że w ten sposób trudno kontrolować zużycie wody, które w tym przypadku może być niemałe.

Wyze Sprinkler Controller to oszczędność wody i czasu

Istnieją na szczęście urządzenia, które mogą nas w tym wyręczyć, a jednym z najnowszych jest Wyze Sprinkler Controller. Pod tą nazwą kryje się inteligentny kontroler systemu nawadniania naszego ogrodu, który jest nie tylko funkcjonalny, ale też tani. Kosztuje bowiem tylko 50 dolarów, więc ułamek ceny konkurencyjnych systemów, a oferuje całkiem spore możliwości.

Przede wszystkim mamy do dyspozycji aż osiem stref z niezależnym sterowaniem dla każdej z nich. Jeśli więc ogrodzie rosną różne rośliny, możemy zróżnicować nawadnianie, aby najlepiej je dopasować do gatunków.

Oczywiście jest też wbudowane WiFi umożliwiające zarządzanie całością z poziomu firmowej aplikacji. Program pozwala m.in., stworzyć grafik z ustalonymi godzinami podlewania dla każdej ze stref, umożliwiając m.in., włączenie podlewania wraz ze wschodem słońca. Dostarcza także powiadomienia w momencie rozpoczęcia i zakończenia podlewania, a także raport z pracy spryskiwaczy.

Technologia dba o nasz ogród

Firma oferuje nam jeszcze bardziej inteligentny sposób podlewania, za pomocą subskrypcyjnej platformy Sprinkler Plus. To technologia, która wykorzystuje lokalne prognozy pogody, by określić kiedy poszczególne strefy potrzebują podlania. System uwzględnia również silny wiatr, który może rozwiewać wodę i sprawiać, że nie trafi tam gdzie powinna. Uwzględnia również temperaturę, wstrzymując pracę zraszaczy, gdy jest zbyt zimno. Technologia sprawdza także wilgotność gleby, wyłączając wodę gdy jest już wystarczająco nawodniona. Współpracuje również z sensorem deszczu, wyłączając system gdy akurat pada.

Wyze Sprinkler Controller można już zamówić na stronie producenta w cenie 50 dolarów. Abonament za korzystanie z platformy kosztuje natomiast 10 dolarów rocznie.

Wyze Sprinkler Controller

Źródło

You may also like...