World of Warcraft wykorzysta nowy procesor Apple

Blizzard potwierdził, że popularna gra World Of Warcraft skorzysta z najnowszego procesora M1 Silicon zaprezentowanego przez Apple. Producent zapowiedział już specjalną poprawkę.

W tym tygodniu Apple zaprezentowało swe najnowsze dziecko jakim jest procesor M1 Silicon. To pierwszy własny układ tego producenta bazujący na technologii ARM, który trafi do nowych generacji Mac’ów oraz MacBooków. Z jego obecności w komputerach firmy z Cupertino mogą ucieszyć się gracze. Blizzard potwierdził bowiem, że wykorzysta go w swej flagowej produkcji zatytułowanej World Of Warcraft.

Studio już zapowiedziało udostępnienie poprawki, która zapewni grze kompatybilność z nowym osprzętem. Jej premiera powinna odbyć się jeszcze w tym tygodniu. Producent popularnego MMORPG uprzedza jednak graczy, że wprawdzie testy poprawki przebiegły pomyślnie, to nie wyklucza ewentualnych problemów.

Tak duża zmiana zawsze wiąże się z ryzykiem, więc nie można wykluczyć, że nie wszystko będzie działało tak jak powinno. Studio sugeruje więc, by mieć oko na potencjalne problemy, których obecności nie da się całkowicie wykluczyć.

Wsparcie dla M1 Silicon powinno znacznie usprawnić działanie gry na komputerach Apple i podnieść płynność wyświetlanego obrazu.

M1 Silicon

Źródło

You may also like...