Składany iPhone pojawi się dopiero w 2022 roku?

Apple na razie nie spieszy się z produkcją składanych smartfonów. Taki iPhone mógłby pojawić się w sprzedaży najwcześniej w 2022 roku.

Samsung i Huawei mają już w swej ofercie składane smartfony, ale inne firmy dość ostrożnie podchodzą do sprzętu o takiej konstrukcji. Wiele z nich uważa, że na razie jest jeszcze za wcześnie na tego typu urządzenia, gdyż ich trwałość pozostawia nieco do życzenia, zaś cena jest mocno zniechęcająca.

Mimo to część producentów nie odrzuca tego pomysłu całkowicie i wciąż eksploruje tę koncepcję, przygotowując prototypy. Gdy składane telefony zyskają na popularności, będą gotowe by wprowadzić na rynek nowe urządzenia.

Apple również bada koncepcję składanych smartfonów i według nieoficjalnych doniesień pracuje nad takim sprzętem. Koncern ponoć testuje różne pomysły na wzornictwo sprzętu, lecz na razie nie zamierza się spieszyć z jego wprowadzaniem do sprzedaży. Według ostatnich przecieków, taki produkt mógłby pojawić się najwcześniej w 2022 roku.

Oczywiście nie są to informacje oficjalne i należy do nich podchodzić z dużą rezerwą. Tym bardziej że, dotąd koncern dość sceptycznie podchodził do składanych smartfonów i nie wyrażał chęci ich tworzenia. Ostatnio jednak opatentował technologię związaną ze składanymi wyświetlaczami, więc nie możemy wykluczyć, że zmienia swe nastawienie. Aby jednak przekonać się, czy faktycznie powstaje składany iPhone, musimy trochę poczekać.

iPhone

Źródło

You may also like...