Ochronne szkło powoduje problemy z iPhone 12 Mini

Posiadacze modelu iPhone 12 Mini donoszą o problemach z wyświetlaczem. Ekran przestaje bowiem całkowicie reagować po założeniu na niego ochronnego szkła.

Najnowszy smartfon Apple dość szybko zaczął sprawiać swym użytkownikom pierwsze problemy. Parę dni temu informowałem o gubieniu SMS’ów oraz powiadomień przez smartfony z tej rodziny, ale wygląda na to, że to nie jest to jedyny kłopot. Kolejne problemy dotknęły bowiem również użytkowników modelu iPhone 12 Mini.

Jego posiadacze donoszą o kłopotach dotyczących działania dotykowego wyświetlacza. Po założeniu na ekran szkła ochronnego oraz futerału, czasem pojawiają się opóźnienia w reakcji na dotyk, a niekiedy panel całkowicie przestaje reagować. W przypadku sprzętu, którego działanie opiera się na ekranie dotykowym oznacza to, że nie da się z niego korzystać.

Usunięcie futerału oraz zdjęcie ochronnego szkła wydaje się rozwiązywać ten problem. Co ciekawe w niektórych przypadkach smartfon działa z futerałem lecz bez odsłony ekranu, a czasem odwrotnie. Przyczyn problemów na razie nie znaleziono. Niektórzy spekulują jednak, że mogą mieć związek z uziemieniem, bo jeśli trzymają obudowę podczas dotykania z ekranu, wówczas wyświetlacz rejestruje interakcję.

Możliwe że kłopot uda się rozwiązać za pomocą aktualizacji oprogramowania, którą inżynierowie Apple muszą wcześniej przygotować. Jeżeli jednak ma związek z wadliwymi podzespołami, wówczas producent będzie musiał wymienić wadliwe telefony.

iPhone 12 Mini

Źródło

You may also like...