iPhone 12 gubi SMS’y oraz powiadomienia

Wprowadzony właśnie na rynek iPhone 12, sprawia pierwsze problemy. Jego nabywcy donoszą o znikających SMS’ach oraz błędach związanych z powiadomieniami.

Dążenie producentów elektroniki użytkowej do jak najszybszego wprowadzenia sprzętu na rynek sprawia, że często jest on niedopracowany. Pierwsze problemy pojawiają się więc stosunkowo szybko, co bez wątpienia irytuje konsumentów płacących za gadżety niemałe pieniądze.

Od usterek nie jest wolny również najnowszy sprzęt Apple, który niedawno pojawił się w sprzedaży. Użytkownicy smartfonów z rodziny iPhone 12 donosza bowiem o pierwszych problemach technicznych, dotyczących głównie komunikacji. Zgłaszają bowiem ginące SMS’y oraz powiadomienia dotyczące otrzymanych powiadomień.

Wprawdzie nie wiadomo dokładnie czy kłopoty dotyczą tylko najnowszych smartfonów Apple, ale większość zgłoszeń pochodzi właśnie od ich właścicieli. Jeden z użytkowników, który wymienił iPhone’a 11 Max Pro na nowszy model twierdzi, że o usterce dowiedział się przypadkiem. Jest w grupie komunikacyjnej ze swymi dziećmi i jedno z nich używa smartfona z Androidem. Okazało się jednak, że posiadacz nowego iPhone’a nie otrzymał kilku wysłanych przez dziecko wiadomości.

Niektórzy uważają, że problem może dotyczyć chatów, w których uczestniczą użytkownicy Androida. Nie wiadomo jednak czy faktycznie ma to jakiś związek. Poza tym SMS’y są niezależne od platformy, więc nie ma znacznie czy wysyłamy je ze sprzętu z iOS czy Androidem. A mimo to one również nie dochodzą.

Nie można jednak wykluczyć, że w tym przypadku wina leży po stronie operatorów, którzy jeszcze nie zaktualizowali oprogramowania, by wspierać nowy sprzęt Apple. Na razie użytkownicy muszą więc poczekać, aż inżynierowie Apple ustalą przyczynę problemów i przygotują łatkę, która je wyeliminuje.

iPhone 12

Źródło

You may also like...