Slider Xiaomi Mi Mix 3 w teście wytrzymałości Zacka Nelsona

Właściciel kanału JerryRigEverything sprawdził jak wytrzymały jest najnowszy smartfon Xiaomi Mi Mix 3. Jak zwykle poddał więc go własnym testom.

Zack Nelson wziął na swój warsztat najnowszy smartfon Xiaomi, by przekonać się jak wytrzymała jest to konstrukcja. Sprawdzian jest szczególnie interesujący, ponieważ Xiaomi Mi Mix 3 jest sliderem. Konstrukcyjnie sprzęt różni się od innych urządzeń przenośnych. Tylna część jego obudowy jest bowiem przesuwana, dzięki czemu można korzystać z przedniego aparatu.

Test wykazał, że przedni panel smartfonu jest całkiem odporny na próbę zarysowania przy pomocy kluczy lub ostrza. Nie musimy więc przejmować tym, że podczas noszenia telefonu w kieszeni na jego ekranie pojawią się rysy. Pewnym zaskoczeniem jest to, że tylny panel to ceramika, która jest jeszcze odporniejsza na głębokie zarysowania.

Najważniejszym sprawdzianem był jednak test zginania. Dwie ruchome połówki mogły bowiem okazać się słabym punktem. Na szczęście tak nie było i Xiaomi Mi Mix 3 całkiem nieźle sobie poradził, jedynie lekko się wyginając.

Krotko mówiąc najnowszy produkt chińskiej firmy poradził sobie całkiem nieźle. Trzeba jednak pamiętać, że mechanizm rozsuwania, który w praktyce wytrzymuje 300 tys. użyć, może po jakimś czasie gromadzić kurz i niewielkie cząsteczki brudu. Pomiędzy połówkami jest bowiem niewielka przestrzeń, dlatego urządzenie nie jest też wodoszczelne.

Z pełnym sprawdzianem smartfona zapoznacie się na poniższym wideo.

Xiaomi Mi Mix 3

Źródło: YouTube.com

You may also like...