Yubico 5C NFC skutecznie ochroni nasze konta w sieci

Yubico zaprezentowało kolejną generację sprzętowego klucza. Model Yubico 5C NFC wspiera NFC oraz USB-C, znacznie ułatwiając autoryzację użytkownika.

Od pewnego czasu eksperci ds. bezpieczeństwa ostrzegają, że dwuskładnikowe systemy logowania nie zapewniają już tak dobrej ochrony jak kiedyś. Hakerzy mogą bowiem przejąć kontrolę nad naszym smartfonem, uzyskując w ten sposób dodatkowy kod do autoryzacji. Lepszy sposób zabezpieczenia naszych usług sieciowych zapewnia klucz sprzętowy, a jednym producentów takich gadżetów jest Yubico.

Przedsiębiorstwo zapowiedziało właśnie najnowszy klucz Yubico 5C NFC, który zapewnia znacznie większy komfort użytkowania. Urządzenie wspiera bowiem technologię NFC, a dodatkowo posiada złącze USB-C. Można więc wykorzystywać go do logowania się na różne platformy, zarówno bezprzewodowo, jak i podłączając sprzęt kablem.

Urządzenie jest kompatybilne z Windowsem, macOS, iOS, Androidem oraz Linuxem. Można je natomiast wykorzystać z takimi platformami jak 1Password, Basecamp, Citrix Workspace, Dropbox, a także z naszym kontem Google. Oczywiście klucz nie ogranicza się tylko do nich. Za jego pomocą możemy chronić również gry oferowane przez Epic Games, konto Nintendo, a także nasze konto w popularnej grze EVE Online. Obsługuje również Facebooka, Instagram, Reddit oraz Twittera.

Klucz zapewnia nie tylko większe bezpieczeństwo, ale też wygodę. W porównaniu do kodów wysyłanych SMS’em lub pobieranych z mobilnej aplikacji autoryzującej, te rozwiązanie jest czterokrotnie szybsze.

Każdy kto chciałby stać się właścicielem Yubico 5C NFC, musi jednak przygotować aż 55 dolarów. Tyle trzeba mieć, by zakupić klucz na oficjalnej stronie producenta.

Yubico 5C NFC

Źródło

You may also like...