Wystarczyły 3 dni by w Apex Legends zagrało 10 mln osób

Wydana w poniedziałek gra Apex Legends zdobywa popularność szybciej niż Fortnite. W zaledwie 3 dni od premiery, zagrało w nią bowiem ponad 10 mln osób.

Epic Games może już zacząć obawiać się o popularność swej gry Fortnite, gdyż ma ona godnego rywala. Na początku tego tygodnia Respawn Entertainment udostępniło graczom swą najnowszą produkcję zatytułowaną Apex Legends. Jest to przedstawiciel popularnego gatunku Battle Royale, osadzony w świecie znanym z serii Titanfall.

Produkcja wydana w modelu free-to-play, zdobywa popularność w szalonym tempie. W zaledwie osiem godzin od premiery zagrało w nią ponad milion osób. To jednak dane mocno nieaktualne. Szef studia Vince Zampella, pochwalił się na Twitterze, że w ciągu 3 dni w jego nową produkcję zagrało ponad 10 mln osób.

Można to uznać za olbrzymi sukces, szczególnie jeśli spojrzymy na to przez pryzmat Fornite. Produkcja Epic Games na zdobycie 10 mln unikalnych graczy, potrzebowała bowiem aż dwóch tygodni. Natomiast 30 mln zarejestrowanych graczy osiągnęła dopiero w dwa miesiące po rynkowej premierze.

Oczywiście na razie trudno przewidzieć czy popularność gry w przyszłości będzie nadal tak bardzo rosła. Electronic Arts wierzy jednak w nową produkcję i ma wobec niej spore plany. Zapowiedziano już funkcję cross-play, która umożliwi wspólną zabawę posiadaczom różnych platform. W planach jest również wersja przeznaczona na smartfony.

Apex Legends

Źródło: Twitter.com

You may also like...