Marnujemy życie z powodu wolnych dysków

Gdy każdego ranka włączacie komputer i czekacie aż maszyna wystartuje, zapewne nie zdajecie sobie nawet spraw z faktu, ile w ten sposób marnujecie swego życia. A jeśli zliczyć czas bootowania każdego dnia, wyjdzie z tego rocznie całkiem sporo godzin.

SanDisk przeprowadził niedawno bardzo interesujące badanie rynku. Przepytał 8000 osób, w tym Brytyjczyków, Niemców, Hiszpanów. Włochów, Chińczyków, Australijczyków oraz Amerykanów, zadając im pytanie na temat ilości czasu potrzebnej na wystartowanie ich komputerów i załadowanie systemu operacyjnego. Okazało się, że trwa to bardzo długo, w przypadku Wielkiej Brytanii w skali roku dając ponad 130 godzin. To i tak mało, bowiem we Włoszech, w ten sposób tracone jest średnio siedem dni, natomiast w Stanach Zjednoczonych jest znacznie lepiej, ponieważ bezpowrotnie traconych na tę czynność, jest średnio 4,9 dnia.

Co gorsza wolne ładowanie systemu operacyjnego oraz programów, jest bardzo szkodliwe dla naszego samopoczucia. Niemal 20 procent Brytyjczyków przyznało, że wyzwala to w nich agresję powodując rzucanie sprzętem o ścianę, lub kopanie jego obudowy, co i tak niczego nie przyspieszy. Poza tym aż 33 procent Brytyjczyków oraz 37 procent Chińczyków wyznało, że są z tego powodu w złym nastroju przez resztę dnia.

Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest chyba wymiana tradycyjnego dysku twardego, na model SSD, który jest kilkanaście razy szybszy. Życie mamy jedno, nie warto go tracić w taki sposób.

Źródło: CNBC.com

You may also like...