Duży phablet od BLU Studios

Na rynku obecnych jest tyle firm produkujących smartfony, że nie o każdej mieliśmy okazję słyszeć. BLU Studio należy właśnie do takiej grupy i właśnie zapowiedziało swój najnowszy phablet.

BLU Studio 5.5 nie posiada wbrew nazwie 5,5-calowego ekranu, lecz jedynie 5-calowy i to o dość kiepskiej rozdzielczości wynoszącej zaledwie 480 x 854 piksele. Jak da się zauważyć, nie jest to konkurencja dla Galaxy Note 3, lub podobnych urządzeń.

Procesor także nie jest najwydajniejszy, jest to bowiem cztero-rdzeniowy MediaTek taktowany zegarem 1,2 GHz. Jeśli chodzi o ilość pamięci użytkowej, to mamy jej tylko 4 GB, ale za to możemy rozszerzyć kartą microSD, więc tutaj nie ma problemu. W ten sposób nie zabraknie miejsca na zdjęcia lub filmy w rozdzielczości 1080p kręcone 5 megapikselową tylną kamerą.

BLU Studio 5.5 kontrolowany jest przez Androida 4.2 Jelly Bean i będzie dostępny w przyzwoitej cenie 179 dolarów. Może nie jest to sprzęt klasy Galaxy Note 3, ale też kosztuje od niego jakieś pięć razy mniej, a więc za mniej niż 600 złotych otrzymamy sprzęt wystarczający do rozmów, przeglądania sieci, czy oglądania filmów.

Źródło: Androidcommunity.com

You may also like...