Apple pomoże stworzyć technologię 6G

Apple dołączyło właśnie do sojuszu firm, wspólnie pracujących nad technologią 6G. Należą do niego m.in., Ericsson, Nokia, Microsoft, Samsung oraz T-Mobile.

Można powiedzieć, że Apple nieco przespało wprowadzenie na rynek najnowszej technologii łączności 5G. Smartfony z Androidem już od pewnego czasu oferują swym użytkownikom dostęp do szybkiego internetu, a tymczasem sprzęt amerykańskiej firmy dopiero teraz zyskał taką możliwość.

Koncern z Cupertino nie chce powtórzyć tego błędu, dlatego dołączył do sojuszu firm pracujących nad technologią 6G. Sojusz nazywa się Alliance for Telecommunications Industry Solutions (ATIS). A znajduje się w nim wiele technologicznych koncernów, pracujących nad nową technologią łączności.

Wśród nich są m.in., Google, Microsoft, Nokia, Qualcomm, Intel, Ericsson, Samsung, T-Mobile oraz wiele innych. Inżynierowie amerykańskiego koncernu z pewnością będą mieli swój wkład w rozwój najnowszej technologii.

Nie wiemy oczywiście kiedy nowa technologia będzie wdrożona, ale raczej nie nastąpi to w przyszłym roku. Na opracowanie nowych standardów trzeba poczekać co najmniej kilka lat. Jest więc mocno wątpliwe, by 6G mógł oferować swym użytkownikom przyszłoroczny iPhone 13.

technologią 6G

Źródło

You may also like...