Lenovo przyznaje się do laptopa z Androidem

Do tej pory system Android, obecny był głównie w urządzeniach mobilnych, choć ostatnio można go spotkać też w lodówkach, aparatach fotograficznych i odtwarzaczach MP3. A już wkrótce pojawi się w laptopach, zagrażając Windowsowi.

Chińska firma Lenovo, oficjalnie przyznała, że jej IdeaPad A10, jest pierwszym laptopem wyposażonym w Androida. Plotki na ten temat krążyły od jakiegoś czasu, gdy do sieci trafiła instrukcja obsługi nowego sprzętu. Ale teraz producent oficjalnie potwierdził tę kwestię i zapewnił, że już wkrótce wprowadzi laptopa na rynek.

Jego specyfikacja techniczna nie jest jeszcze oficjalnie znana, lecz z nieoficjalnych przecieków wynika, że komputer otrzyma 10,1-calowy wyświetlacz, czterordzeniowy procesor Rockchip RK3188 ARM Cortex-A9 oraz 2 GB pamięci RAM. Zostanie też wyposażony w 16 lub 32 GB pamięci użytkowej, WiFi, kilka portów USB 2.0 oraz wyjście HDMI. Rolę systemu operacyjnego będzie tu pełnił Android 4.2 Jelly Bean. Mówi się także, że IdeaPad A10 otrzyma specjalną klawiaturę, zaprojektowaną specjalnie pod Androida i wyposażoną we własną aplikację oraz klawisze skrótów.

Póki co cena oraz dostępność nowego sprzętu nie została jeszcze ujawniona.

Źródło: Phonearena.com

You may also like...