Xi3 Piston zadebiutuje w listopadzie w cenie 999 dolarów

Zapowiedziany kilka miesięcy temu niewielki pecet Xi3 Piston, zostanie wprowadzony na rynek już pod koniec listopada bieżącego roku. Niestety jego cena może skutecznie zniechęcić odbiorców, gdyż podstawowa wersja kosztuje aż 999 USD.

Xi3 Piston, to maszyna, która w założeniu ma być równie komfortowa w obsłudze, co konsola stacjonarna. Jej specyfikacja techniczna, biorąc pod uwagę cenę, jaką należy zapłacić za tę niewielką kostkę o boku zaledwie 10 cm, nie jest powalająca.

Sercem maszyny jest procesor AMD Trinity taktowany zegarem 3,2 GHz, wspierany przez 8 GB pamięci RAM oraz układ graficzny Radeon serii 7000, wyposażony w 384 graficznych rdzeni, który może jednocześnie obsługiwać trzy monitory. Komputer nie posiada napędu DVD, zaś dane przechowywane są na 128 GB dysku SSD, który może być wymieniony na dwie sztuki mSATA SSD o pojemności 512 GB każdy.

Xi3 Piston będzie oferowany z kilkoma grami, zainstalowanymi już na dysku i obsługiwać ma szereg różnych kontrolerów, dzięki którym zabawa tym sprzętem nie będzie się wiele różnić od używania konsoli.

Kieszonkowy komputerek do sklepów trafi już 29 listopada, a więcej informacji na jego temat, uzyskacie na oficjalnej stronie sprzętu. Co prawda sprzęt posiada dysk SSD, ale za tę kwotę, można by złożyć dużo lepszego peceta. Owszem, zaletą Xi3 Piston jest rozmiar, ale trzeba pamiętać, że tak mały gadżet ma ograniczone możliwości ulepszania, oraz może mieć problemy z chłodzeniem.

Źródło: Xi3.force.com

You may also like...