Filtry zwiększą zainteresowanie zdjęciami w sieci

Jeśli często wrzucacie zdjęcia na portale społecznościowe i chcecie, aby były częściej oglądane i komentowane, zacznijcie stosować filtry. Zostało bowiem naukowo udowodnione, że jest to bardzo pomocne.

Profesjonalni fotografowie unikają stosowania cyfrowych filtrów i robią to tylko w ostateczności. Tymczasem amatorzy wrzucający zdjęcia na Instagram czy Facebooka chętnie z nich korzystają i nie czynią tego bez powodu, gdyż okazuje się, że w ten sposób ich fotki są znacznie chętniej oglądane, gdyż z punktu widzenia przeciętnego internauty wyglądają po prostu bardziej atrakcyjnie.

Niedawne badanie przeprowadzone przez Yahoo Labs wykazało, że zdjęcia, w których zastosowano filtry, są częściej oglądane i chętniej komentowane. Na potrzeby badań przeanalizowano łącznie 7,6 mln fotografii zamieszczonych na portalu Flickr, sprawdzając je pod kątem ilości obejrzeń oraz zamieszczonych komentarzy. Wyszło z nich, że fotki wykorzystujące filtry były aż o 21 procent częściej oglądane i 45 procent częściej komentowane. Największym powodzeniem cieszyły się zdjęcia, w których zastosowano cieplejsze filtry.

Warto wziąć to pod uwagę, jeśli zamierzacie stać się gwiazdą portali społecznościowych.

Źródło: Labs.yahoo.com

You may also like...