Jailbreak w iOS 9 będzie niemożliwy

Od początku istnienia iPhone’a system iOS był nieustannie łamany przez hakerów, a ich posiadacze po wykonaniu jailbreak’u mieli nieograniczony dostęp do pirackiego oprogramowania. Apple chce to ukrócić i zapowiada poważne zmiany w nadchodzącym iOS 9.

Każda wersja systemu iOS prędzej czy później doczekała się jailbreak’u pozwalającego usunąć fabryczne zabezpieczenia i uruchamiać pirackie oprogramowanie. Apple wprawdzie próbowało z tym walczyć, lecz hakerzy okazywali się sprytniejsi i zawsze udawało się im dopiąć celu. W przyszłości może to być jednak zdecydowanie trudniejsze, gdyż Apple zapowiada, że w systemie iOS 9 wprowadzi zupełnie nowe zabezpieczenia.

Firma z Cuperino pracuje nad nowym systemem bezpieczeństwa o nazwie Rootless, który nie tylko zabezpieczy platformę przed malware, lecz także zapobiegnie wykonywaniu jailbreaka, czyniąc ten proces praktycznie niemożliwym.

Oczywiście nie ma rzeczy niemożliwych i tak czy inaczej ostatnie słowo będą tu mieć hakerzy, którzy sami ocenią czy technologia Apple rzeczywiście będzie skuteczna.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...