Philips prezentuje nowe telewizory z platformą Saphi

Android nie jest jedynym systemem operacyjnym, na którym pracują nowoczesne telewizory. Philips pokazał właśnie kilka nowych modeli opartych na platformie Saphi.

Przyzwyczailiśmy się już, że funkcjonalność Smart TV zapewnia naszym telewizorom Android TV lub webOS, z którego korzysta koncern LG. Inni producenci rozwijają jednak własne platformy, które zapewniają im pełniejsze wykorzystanie możliwości swego sprzętu. Jedną z nich jest Philips, który zaprezentował nowe odbiorniki z systemem Saphi.

Zespół inżynierów Philips TV zaprojektował od podstaw platformę, która jest prosta, przejrzysta i pozwala na intuicyjny i szybki dostęp do szeregu aplikacji z treściami wideo na żądanie. W ten sposób użytkownicy mogą w łatwy sposób korzystać z zasobów takich platform jak Netflix, Player, Ipla czy CDA.pl. Można również przeglądać internet czy odtwarzać materiały na YouTube.

Prostota i funkcjonalność

Lista aplikacji dostępnych na platformie Saphi jest niemała. Znaleźć można też takie pozycje jak Deezer, Tuba.fm, Euronews i wiele innych. Saphi wyposażono także w przeglądarkę internetową oraz player do odtwarzania multimediów z pamięci masowej. A zatem wszystko to, czego użytkownik oczekuje od nowoczesnego telewizora w połączeniu z szybkością działania i prostym interfejsem, z którym poradzi sobie nawet dziecko.

Saphi to rozwiązanie, które charakteryzuje przejrzystość menu i łatwość użytkowania. Pozwala nawet mniej zaawansowanym użytkownikom swobodnie korzystać z zalet Smart TV. Platforma charakteryzuje się prostym układem kafelkowym, zapewniającym wygodny dostęp do funkcji. Menu składa się z 3 poziomów. Pierwszy dzieli się na poszczególne sekcje, w których użytkownik znajdzie m.in. źródła sygnału, aplikacje, ustawienia. Kolejny poziom w układzie kafelkowym pozwala na sprawne odnalezienie interesującego tematu czy funkcji, a na ostatnim można zobaczyć podgląd dla wybranych aplikacji, np. rekomendowane treści VoD.

Saphi ułatwia korzystanie z funkcji Smart TV

Telewizory działające na platformie Saphi pozwalają również na odtwarzanie treści z zewnętrznych nośników.

Platforma Saphi dostępna jest w modelach z serii 5000 i 6000 wprowadzonych na rynek w latach ubiegłych. W kolekcji telewizorów Philips na rok 2019 platformę znajdziemy w modelach 6504/6554, 6704/6754 oraz 6804. Urządzenia zaczną pojawiać się w sprzedaży od czerwca tego roku, w cenach rekomendowanych zaczynających się od 1799,00 do 4999,00 zł. Ceny będą zależały od wybranego modelu i przekątnej ekranu.

Saphi

Źródło: Webershandwick.pl

You may also like...