Huawei zanotował największy wzrost sprzedaży smartwatchy

Najnowszy raport IDC pokazuje, że Huawei coraz lepiej radzi sobie na rynku smartwatchy. W pierwszym kwartale tego roku firma zanotowała aż 282 procentowy wzrost sprzedaży.

Huawei mimo wszelkich trudności z którymi musi się mierzyć, zrzuciło już Apple z drugiego miejsca w zestawieniu największych producentów smartfonów. Być może wkrótce uda się wyprzedzić amerykański koncern także na rynku smartwatchy, gdyż wyniki chińskiego giganta na tym polu są więcej niż zadowalające.

IDC opublikowało najnowszy raport sprzedaży urządzeń noszonych, obejmujący pierwszy kwartał bieżącego roku. Nie było w nim żadnych niespodzianek, jeśli chodzi o największych producentów tych urządzeń. Jak zwykle pierwsze miejsce podium zajmuje bowiem Apple, które w pierwszym kwartale wprowadziło na rynek 12,8 mln urządzeń, co daje 25,8% udział w rynku. Na drugim miejscu z dużą stratą do lidera znalazło się Xiaomi z wynikiem 6,6 mln zegarków i 13,3% udziałem w rynku. Huawei uplasowało się natomiast na trzecim miejscu, sprzedając 5 mln urządzeń i mając 10-procentowy udział w rynku.

smartwatchy

Wyniki sprzedaży to jedno, jednak dużo ciekawiej robi się, gdy spojrzymy na jej wzrost u poszczególnych producentów. Wykres jasno nam pokazuje, że w tej kwestii Huawei nie ma sobie równych. W porównaniu z pierwszym kwartałem 2018 roku, wzrost sprzedaży w przypadku chińskiego producenta wyniósł bowiem aż 282,2 procent. Całkiem nieźle poradził sobie również Samsung, który w tym samym okresie zanotował 151% wzrost sprzedaży. Na trzecim miejscu znalazło się natomiast Xiaomi z 68-procentowym wzrostem.

smartwatchy

Jeśli Huawei uda się utrzymać wzrost sprzedaży na dotychczasowym poziomie, to być może już wkrótce zdetronizuje amerykańskiego lidera. Szczególnie że, chińska firma dobrze radzi sobie nie tylko na rynku smartwatchy, ale też smartbandów. Tu też wprawdzie zajęła trzecie miejsce, jednak zanotowała równocześnie największy wzrost sprzedaży w ujęciu rocznym, który wyniósł 213%.

smartwatchy

Źródło: IDC.com

You may also like...