Xbox Series X wyłącza się bez powodu

Pojawiły się pierwsze problemy z najnowszą konsolą Microsoftu. Xbox Series X potrafi się samoczynnie wyłączać i to w zupełnie bez wyraźnego powodu.

Xbox Series X to najnowsza konsola Microsoftu, która niedawno trafiła od lat. Wielu fanów cyfrowej rozgrywki popędziło do sklepów by nabyć oczekiwany od wielu lat sprzęt, ale niektórzy mogą być nie do końca zadowoleni z zakupu. Okazuje się bowiem, że gadżet ma pewne problemy techniczne.

Na oficjalnym forum producenta pojawiły się wpisy użytkowników skarżących się na losowe wyłączenia się konsoli. Sytuacje te mają miejsce podczas próby uruchomienia gry, a wówczas po kilku sekundach sprzęt samodzielnie się wyłącza. Właściciele rzecz jasna próbowali na własną rękę rozwiązać problem, m.in., poprzez reinstalację gry oraz fabryczny reset. Działania te nie przyniosły jednak oczekiwanych rezultatów.

Wygląda jednak, że problem może mieć wspólny mianownik, gdyż występuje głównie w grach Assassin’s Creed Valhalla oraz w najnowszym Call of Duty. W przypadku innych tytułów nie zaobserwowano takiego zachowania konsoli, więc można założyć, że wspomniane gry mają z tym coś wspólnego.

Pojawiły się także sugestie, że winę za wyłączanie ponosić może sposób umieszczenia konsoli. Niewykluczone, że niektórzy stawiali sprzęt na dywanie, co powodowało przegrzewanie się i zamknięcie systemu. Oczywiście nie da się też wykluczyć, że urządzenie uszkodzono podczas transportu.

Na razie Microsoft oficjalnie nie skomentował problemu, więc nie wiadomo na pewno co go powoduje. Może warto więc na chwilę wstrzymać się z zakupem nowej konsoli.

Xbox Series X

Źródło

You may also like...