Huawei Mate 40 zostanie pokazany 22 października

Znamy już datę prezentacji najnowszego smartfona Mate 40. Koncern Huawei pokaże go światu za niecałe dwa tygodnie, mianowicie 22 października.

Ostatnie problemy z amerykańskim rządem postawiły przyszłość mobilnego biznesu Huawei pod dużym znakiem zapytania. Sytuacja jest niezwykle trudna, gdyż amerykańskie zakazy zablokowały dostęp do procesorów, układów pamięci oraz sensorów aparatów. Prędzej czy później, producent nie będzie więc miał czego w swym sprzęcie montować.

Na razie jednak firma przygotowuje się do oficjalnej prezentacji swego najnowszego flagowca Mate 40, która odbędzie się 22 października. Koncern właśnie potwierdził, że w tym dniu zorganizuje wirtualny event, na którym pojawi się nowy produkt.

Firma potwierdziła już, że smartfon dostanie topowy procesor z rodziny Kirin, wykonany w litografii 5 nm, dzięki której będzie wydajny oraz oszczędny. Smartfon zaoferuje również poczwórny tylny aparat z poprawioną soczewką szerokokątną, natomiast z przodu pojawi się podwójny aparat do selfie. W przeciwieństwie do poprzedniego modelu nie będzie to jednak notch, lecz podwójna dziura. Możemy też spodziewać się powrotu zakrzywionego wyświetlacza wodospadowego.

Obecnie największą niewiadomą jest termin rozpoczęcia sprzedaży nowego smartfona. Źródła sugerują jednak, że Mate 40 może pojawić się w sprzedaży nie wcześniej jak w przyszłym roku. Fani chińskiej marki będą więc musieli nieco poczekać na nowy model.

EMUI 10
Mate 40

Źródło

You may also like...