PlayStation 5 bez przeglądarki i obsługi 1440p

PlayStation 5 nie będzie oferowała wszystkich obiecanych funkcji. W momencie premiery zabraknie w niej przeglądarki oraz wsparcia dla rozdzielczości 1440p.

Jeśli chcecie kupić konsolę PlayStation 5, to może na razie warto się z tym wstrzymać. Przynajmniej do momentu, aż najnowszy sprzęt nie zacznie oferować wszystkiego co obiecał producent. Na razie bowiem najnowsza zabawka będzie pozbawiona kilku dość istotnych funkcji.

Przedstawiciele Sony w rozmowie z AV Watch potwierdzili, że nowy produkt w momencie premiery nie będzie miał przeglądarki oraz wsparcia dla rozdzielczości 1440p. W odróżnieniu od Xbox Series X, konsola Sony natywnie nie obsługuje monitorów 1440p, a zamiast tego skaluje obraz do rozdzielczości Full HD. Szefostwo japońskiego koncernu wyjaśniło, że to dlatego iż najpierw skupiono się na obsłudze telewizorów, więc współpraca z monitorami zeszła na dalszy plan. Oczywiście z technicznego punktu widzenia nie ma powodu, by sprzęt nie oferował takiej opcji. Jeśli będzie odpowiednio duże zapotrzebowanie, to producent dołoży ją w przyszłości.

Nieco większym problemem dla posiadaczy sprzętu może być brak przeglądarki internetowej, którą posiadały poprzednie modele. Sony wątpi bowiem, by taka aplikacja była użytkownikom niezbędna, więc zdecydowano że jej nie będzie.

Kolejnym problemem może być słaba kompatybilność z technologią VR, gdyż gry mogą działać tylko w trybie kompatybilności wstecznej PS4. Nie oznacza to jednak, że możliwości sprzętu na tym polu będą nadal tak słabe. Według Bloomberga Sony pracuje nad nowym zestawem PlayStation VR, który zapewni konsoli pełne wsparcie dla rzeczywistości wirtualnej.

PlayStation 5

Źródło

You may also like...