Problemy z baterią w iOS 11 są poważne

Ankieta przeprowadzona przez firmę Wandera pokazała, że problemy z baterią w iOS 11 są naprawdę poważne. Czas działania telefonu jest bowiem dużo krótszy.

Kilka tygodni temu informowałem, że system iOS 11 powoduje znacznie szybsze wyczerpywanie się baterii telefonu w porównaniu do poprzednich jego wersji. Apple wprawdzie wypuściło aktualizację do iOS 11.0.1, która miała rozwiązać parę problemów. Niestety wśród nich nie ma kwestii nadmiernego zużycia energii.

Aktualizacja naprawiła parę innych problemów związanych z nowym systemem, takich jak kłopoty z łącznością, zawieszania się aplikacji, blokowanie ekranu itp. Niestety problem z baterią na razie pozostał, a jak pokazuje ankieta firmy Wandera, jest on całkiem poważny.

Firma przez trzy dni zbierała dane od 50 tys. użytkowników smartfonów Apple, zarówno korzystających ze sprzętu sporadycznie, jak i bardzo intensywnie. Dane wyglądają bardzo niepokojąco. Wyszło z nich, że średnio w niektórych obszarach działania sprzętu, w przypadku iOS 10 wyładowanie baterii od 100% do 0, zajmuje 240 minut. Tymczasem po zainstalowaniu nowszej wersji systemu, czas ten ulega skróceniu o 96 minut.

Nadal nie wiadomo co jest powodem wyczerpywania się baterii, ale chyba lepiej będzie na razie pozostać przy wersji systemu iOS 10.3.3. I poczekać, aż Apple wypuści kolejną aktualizację, która definitywnie rozwiąże ten problem.

iOS 11

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...