Android 8.0 Oreo zainstalowany na 0,2% smartfonów

Dystrybucja systemu Android 8.0 Oreo postępuje bardzo wolno. Z najnowszego raportu wynika, że zainstalowano go na razie na 0,2% wszystkich smartfonów.

Google przedstawiło kolejny raport dotyczący udziału w rynku poszczególnych wersji Androida. W najnowszym zestawieniu uwzględniono już najnowszą jego wersję.

Jej udział w rynku smartfonów nie jest zbyt duży. System pojawił się stosunkowo niedawno i nie jest jeszcze powszechnie dostępny. Dlatego znajdziemy go na razie tylko na 0,2% wszystkich telefonów z Androidem.

Ciekawostką jest natomiast ciągły wzrost popularności poprzedniej wersji platformy. W porównaniu do poprzedniego miesiąca, liczba telefonów z Androidem 7.0 Nougat wzrosła z 15,8% do 17,8%. To zapewne efekt tego, że wiele firm zaczęło aktualizować do tej wersji platformy starsze modele swych urządzeń.

W przypadku pozostałych wersji zauważalny jest powolny spadek liczby telefonów. Pewnym zaskoczeniem może być jednak wciąż spora popularność pierwszej wersji Androida, czyli Gingerbread, która nadal ma 0,6% udział w rynku. Jest on taki sam jak Ice Cream Sandwich.

A tymczasem najpopularniejszym Androidem pozostaje nadal Marshmallow, którego znajdziemy na 32% wszystkich urządzeń z Androidem.

Za kilka miesięcy popularność Oreo powinna znacznie wzrosnąć. Wielu producentów przygotowuje bowiem aktualizacje dla swych modeli, które zamierza niebawem wypuścić. Wiemy m.in., które modele Samsunga oraz Sony dostaną ten system, a także znamy listę modeli Motoroli.

Android 8.0 Oreo

Źródło: Android.com

You may also like...