TENAA zaprezentowała najnowszą wersję Huawei Mate X

Chińska agencja TENAA pokazała oficjalne zdjęcia nowego smartfona Huawei Mate X. Składany smartfon możemy na nich zobaczyć z praktycznie każdej strony.

W zeszłym tygodniu informowałem o kolejnym przesunięciu premiery oczekiwanego smartfona Huawei Mate X. Najnowszy smartfon chińskiego koncernu, będący rywalem dla Samsunga Galaxy Fold, nie będzie miał swej premiery we wrześniu. Producent nie podał kolejnego terminu debiutu zapewniając jedynie, że nadal chce go wprowadzić na rynek w tym roku. Jego premiera może więc odbyć się w okolicy listopada, jeśli oczywiście nie pojawią się po drodze żadne przeszkody.

Wiemy, że wpadce konkurencyjnego Galaxy Fold, producent wprowadził w Mate X kilka zmian, które mają zapobiec problemom. Dzięki TENAA wiemy jak wygląda najnowsza wersja tego urządzenia. Chińska agencja dopuszczająca do sprzedaży urządzenia mobilne, zaprezentowała bowiem jego oficjalne zdjęcia, na których widać wspomniane zmiany. Pierwsze co rzuca się w oczy to dodatkowy sensor ToF zlokalizowany tuż poniżej potrójnego aparatu. Widzimy także nieco przeprojektowany przycisk włącznika.

TENAA ujawnia także częściową specyfikację produktu, ale tutaj nie powinniśmy oczekiwać żadnych niespodzianek. Wyposażenie sprzętu pozostało bowiem identyczne. Wiemy, że smartfon dostanie dwa ekrany: jeden 8-calowy OLED i drugi 6,6″ AMOLED. Pod maską będzie pracował procesor Kirin 980 wspierany przez 6/8/12 GB RAM. Pamięci użytkowej będzie natomiast 128/256/512 GB RAM. Dopełnieniem specyfikacji sprzętu jest poczwórny aparat główny składający się z sensorów 40 MP + 16 MP + 8 MP oraz sensora ToF. Składany smartfon będzie zasilany akumulatorem o pojemności 4400 mAh.

Huawei Mate X

Huawei Mate X

Huawei Mate X

Huawei Mate X

Huawei Mate X

Huawei Mate X

Źródło

You may also like...