Szansa na tegoroczną premierę Huawei Mate X jest coraz mniejsza

Chiński producent potwierdza, że Huawei Mate X nie pojawi się we wrześniu. Firma ponownie przełożyła premierę, nie podając jednak dokładnego terminu.

Zanosi się na to, że pierwsze składane smartfony, nie licząc FlexPai, pojawią się w sprzedaży dużo później. Samsung jakoś dziwnie zamilkł w kwestii daty premiery Galaxy Fold, natomiast konkurencyjny Huawei Mate X, wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie pojawi się w sklepach we wrześniu.

Huawei podczas konferencji zorganizowanej w siedzibie głównej w Shenzhe, potwierdziło opóźnienie rynkowego debiutu sprzętu. Jest to już drugi poślizg premiery tego produktu, gdyż poprzednio przełożono ją po tym, jak na jaw wyszły problemy konstrukcyjne Galaxy Fold.

Producent nie wyjaśnił przyczyny kolejnego opóźnienia, jednak na pewno nie zrobił tego bez powodu. Można założyć, że podczas testów napotkano jakieś trudności, które inżynierowie muszą wyeliminować zanim smartfon trafi w ręce klientów. Nie można też wykluczyć, że przy cenie 2299 euro, zainteresowanie sprzętem było zbyt małe, by znaleźć odpowiednią liczbę klientów.

Producent wciąż chce jednak wprowadzić smartfona na rynek w tym roku. Serwis Techradar potwierdził u rzecznika koncernu, że jego premiera odbędzie się pomiędzy wrześniem i listopadem bieżącego roku. Nie wiadomo jednak dokładnie kiedy miałoby to nastąpić. To dobra wiadomość dla Samsunga, który mógłby niebawem wprowadzić na rynek własny smartfon bez presji ze strony rywala.

Huawei Mate X

Źródło

You may also like...