Premiera słuchawek AirPods Pro jeszcze w tym miesiącu

Jeszcze w październiku do sklepów trafią słuchawki AirPods Pro. Nowy model będzie posiadał system redukcji hałasu, który znacznie podniesie komfort słuchania muzyki.

Od pewnego czasu mówiło się, że inżynierowie koncernu Apple pracują nad nową wersją flagowych słuchawek. Nowy model miałby pojawić się niebawem i posiadałby technologię redukcji hałasu, której dotychczas w tym sprzęcie bardzo brakowało. To rozwiązanie powszechnie stosowane w słuchawkach, które pozwala wytłumić dźwięki otoczenia i skupić się w pełni na słuchanej muzyce. Nie wiadomo dlaczego Apple dotychczas nie stosowało tego rozwiązania, ale jego brak był bez wątpienia największą wadą tego produktu.

Plotki okazały się prawdziwe, gdyż jak donoszą chińskie media, nowy produkt pojawi się w sprzedaży już pod koniec bieżącego miesiąca. Nowe słuchawki noszą nazwę AirPods Pro i mają nieco przeprojektowane wzornictwo. Dzięki temu będą lepiej pasowały do uszu, zapewniając tym samym dokładniejszą izolację od hałasu.

Zastosowanie nowych rozwiązań technicznych wiąże się jednak ze sporym wzrostem ich ceny. China Daily News sugeruje, że za nowe słuchawki klienci będą musieli zapłacić w przeliczeniu aż 260 dolarów. Obecny model kosztuje 159 dolarów, więc różnica w cenie jest znaczna.

Otwartą kwestią pozostaje też czas pracy słuchawek z aktywną technologią redukcji szumów. Jak wiadomo system zużywa energię, więc bateria może się wyczerpywać nieco szybciej. W przypadku podobnych słuchawek Sony WF-1000XM3, aktywny system redukcji szumów skraca ich pracę o około 2 godziny. Nie wiadomo więc jak będzie to wyglądało w przypadku AirPods Pro.

Jeśli jednak słuchawki faktycznie trafią do sklepów jeszcze w październiku, to wkrótce się tego dowiemy.

AirPods

Źródło

You may also like...