Ekran następcy Galaxy Fold będzie chroniło elastyczne szkło

Samsung pracuje nad nową technologią ochrony wyświetlaczy elastycznych smartfonów. Następca Galaxy Fold wykorzysta niezwykle cienkie szkło o grubości wynoszącej zaledwie 0,1 mm.

Nie da się ukryć, że Galaxy Fold to delikatny smartfon, zaś elementem najbardziej narażonym na uszkodzenia jest wyświetlacz. Zarysowanie go jest niezwykle łatwe i jak pokazał w swych testach Zack Nelson, wystarczy do tego jedynie paznokieć użytkownika.

Galaxy Fold dostanie lepszą ochronę ekranu

Wynika to z konstrukcji samego smartfona. Ze względu na konieczność składania ekranu, inżynierowie nie mogli zastosować wytrzymałego szkła. Dlatego wykorzystali polimid z tworzywa sztucznego. Inżynierowie projektując go nabrali jednak sporo doświadczenia, więc w kolejnym modelu zastosują znacznie trwalsze rozwiązania.

Według serwisu ET News, koreańska marka planuje zastosować nowy materiał o nazwie UTG (Ultra Thin Glass). Jest to materiał o grubości zaledwie 0,1 mm, a więc nie grubszy od ludzkiego włosa. Jest bardziej odporny na zarysowania, ale za to bardziej podatny na pękanie. Poza tym jego produkcja nie jest taka prosta i mała dostępność sprawia, że materiał jest niezwykle kosztowny. Zastosowanie UTG może jednak znacznie podnieść trwałość całego sprzętu, a tym samym zwiększyć jego atrakcyjność.

Samsung ponoć rozważa użycie szkła firmy SCHOTT AG, które jest przetwarzane w zastrzeżonym procesie przez DOWOO INSYS. Specjalny, również tajny proces hartowania nadaje szkłu elastyczności, dzięki któremu będzie się nadawało do składanych urządzeń. Według firm z branży, wykorzystana technologia wyprzedza konkurencję o co najmniej 4-5 lat, co da Samsungowi sporą przewagę nad rywalami. Wprawdzie firmy takie jak Corning, Asahi i NEG również pracują nad elastycznym szkłem, ale minie jeszcze kilka lat zanim będą miały gotowy produkt.

Wytrzymalszy ekran nie będzie jedynym atutem nowego sprzętu. Kolejnym ma być cena, która wyniesie około 1500 dolarów, a więc o niemal 500 dolarów mniej od aktualnego modelu. Poza tym samo urządzenie będzie bardziej kompaktowe, gdyż wyświetlacz może mieć przekątną 6,7″ zamiast obecnych 7,3″.

Nieoficjalnie mówi się, że Samsung pokaże następcę Galaxy Fold już w pierwszym kwartale przyszłego roku, więc wkrótce poznamy więcej szczegółów.

Galaxy Fold

Źródło

You may also like...