iCaster: elektryczna gitara wykonana z iPhone’ów

Do czego może przydać się ponad setka starych iPhone’ów? Pewien konstruktor pokazał, że można z nich zrobić w pełni funkcjonalną elektryczną gitarę, którą nazwał iCaster.

Zużyte smartfony nie są oczywiście sprzętem bezwartościowym. Zawierają bowiem cenne metale, które wiele firm zawodowo odzyskuje, zarabiając na tym niemałe pieniądze. Okazuje się jednak, że jeśli ma się trochę inwencji twórczej, można im zapewnić drugie życie. Udowodnił to konstruktor, który z ponad setki iPhone’ów zbudował w pełni funkcjonalną elektryczną gitarę.

Jego dzieło nazywa się iCaster, co jest bezpośrednim nawiązaniem do popularnej gitary Telecaster. Autor tego projektu wykorzystał jej kształt, ale że jako materiał konstrukcyjny zastosował sprzęt Apple, to postanowił nadać jej nazwę związaną z amerykańską firmą. Do stworzenia tego gadżetu wykorzystano łącznie 107 egzemplarzy iPhone’ów.

Na poniższym wideo konstruktor pokazuje w jaki sposób przygotował smartfony, by stworzyć z nich kształt gitary. Zadanie nie było łatwe, gdyż wymagało precyzyjnego cięcia i dopasowania, a następnie sklejenia i wygładzenia całości. Jak widać, gitara ma grubość czterech smartfonów, co wystarczyło do zapewnienia konstrukcji odpowiedniej wytrzymałości.

Po zrobieniu kształtu gitary, twórca wzbogacił ją następnie o wszystkie niezbędne do działania elementy, aby sprzęt był w pełni funkcjonalny.

Dodam, że nie jest to pierwszy tego typu projekt stworzony przez Mayera. Na swym koncie ma on jeszcze kilka innych, równie przedziwnych pomysłów. Wcześniej wykonał gitarę z opakowań po zupkach chińskich.

iCaster

Źródło

You may also like...