Najstarsze Nokie będą dostawać poprawki bezpieczeństwa do 2020 roku

Najnowszy komunikat HMD Global ucieszy posiadaczy starszych smartfonów z rodziny Nokia. Modele 3,5, 6 i 8 będą dostawały poprawki bezpieczeństwa do 2020 roku.

Producenci smartfonów stosunkowo szybko przestają wspierać wprowadzony na rynek sprzęt. Zazwyczaj po dwóch latach urządzenia nie otrzymują już kolejnych aktualizacji i poprawek bezpieczeństwa, co zmusza konsumentów do kupna nowego sprzętu. Część przedsiębiorstw potrafi jednak bardziej dbać o swych klientów, wydłużając okres zapewnianego im wsparcia.

Zaliczymy do nich również firmę HMD Global, która od paru lat oferuje smartfony pod szyldem Nokia. Fińskie przedsiębiorstwo poinformowało właśnie o przedłużeniu o rok wsparcia dla kilku swych najstarszych produktów. Takie modele jak Nokia 3, 5, 6 oraz 8 będą dostawały poprawki bezpieczeństwa do jesieni 2020 roku. W części modeli wsparcie wydłużono do września, zaś w innych do października. To bardzo dobra wiadomość dla nabywców tego sprzętu, który w sprzedaży pojawił się w 2017 roku. Wiele osób zakładało już zapewne, że będzie musiało wymienić posiadane smartfony na nowsze modele.

Niestety na przedłużenie wsparcia nie załapie się budżetowa Nokia 2, będąca podstawowym modelem w ofercie fińskiej firmy. Nie dostanie go także Nokia 6 Amazon, stworzona specjalnie dla amerykańskiego sklepu, którą można kupić w USA oraz Indiach. W przypadku tych produktów wsparcie zakończy się październiku oraz listopadzie bieżącego roku.

HMD Global

Źródło

You may also like...