BenQ EW2770QZ: 27″ monitor dla graczy

BenQ EW2770QZ to monitor dla graczy z bardzo wąską (2 mm) metalową ramką wokół 27” matrycy IPS 2560×1440 (QHD) o kontraście 1000:1 i jasności 350 nitów przeznaczony do pracy i szeroko rozumianej wideo rozrywki.

BenQ wprowadził na polski rynek 27 calowy monitor dla graczy z serii EW przeznaczonej do pracy i wideo rozrywki – model QHD BenQ EW2770ZQZ. Monitor wyposażono w matrycę IPS o wysokim kontraście (3000:1) i rozdzielczości QHD (2560×1440) i jasności 350 nitów. BenQ EW3270ZL to pierwszy monitor z nowymi rozwiązaniem BenQ Brightness Inteligence Plus (B.I.+). Dysponuje też znanymi już Smart Focus, Flicker-free i Low Blue Light. Nowością jest również bardzo cienka ramka wokół ekranu.

B.I. + czyli inteligentna kontrola jasność i temperatury obrazu

Zastosowane po raz pierwszy rozwiązanie Brightness Intelligence Technology Plus (B.I. +Tech) to inteligentne, automatyczne dostosowywanie jasności i temperatury barwowej wyświetlanego obrazu do jasności i temperatury barwowe otaczającego oświetlenia. Jasność obrazu dostosowywana jest także do analizowanej na bieżąco, wyświetlanej treści. Oznacza to, że doskonale widoczne są szczegóły zarówno w najciemniejszych jak i najjaśniejszych partiach nawet szybko zmieniających się obrazów. Funkcja znakomicie poprawia komfort oglądania filmów i innych materiałów wideo. Działanie funkcji można oczywiście wyłączyć.

Adjust by duration czyli zmieniaj w miarę upływu czasu

Adjust by duration to nowa funkcja automatycznie zmieniająca (zmniejszająca) temperaturę barwową obrazu w miarę upływu czasu jaki spędzamy przed monitorem. Im dłużej pracujemy tym cieplejszy staje się obraz monitora.

Wierność barw i Smart Focus

Monitor zapewnia 8-bitową obsługę kolorów, 100% zgodność kolorów z paletą sRGB i Rec. 709 co m.in. gwarantuje, że oglądane filmy widzimy w takich barwach jak stworzył je operator i reżyser.
Funkcja Smart Focus pozwala zdefiniować (wskazać) fragment obrazu na którym koncentrujemy uwagę, pozostała część ekranu zostanie przyciemniona.
Low Blue Light i Flicker-Free

W trosce o jak najmniejsze męczenie wzroku w monitorze zastosowano niemigoczące podświetlenie ekranu LED (Flicker-Free) i oraz ulepszoną technologię ocieplenia obrazu (Low Blue Light Plus). Nowe rozwiązanie polega na usunięciu z widma światła podświetlającego ekran najbardziej szkodliwej dla oczu niebiesko-fioletowej (420-455nm) składowej widma przy jednoczesnym pozostawieniu nieszkodliwej składowej niebiesko-turkusowej (455-480nm). Rozwiązanie to nie zaburza kolorystyki oglądanego obrazu a znacznie zmniejsza zmęczenie oczu. Parametry techniczne BenQ EW2710QZ.

monitor dla graczy

Źródło: Informacja prasowa

You may also like...