Akashi 3 przejdzie na Androida?

Indie wprowadziły już na rynek dwie wersje tabletu Akashi, jednego z najtańszych tego typu urządzeń na świecie. A już chodzą słuchy, że w planach jest kolejna.

Zaledwie kilka miesięcy temu w sprzedaży pojawił się drugi model przeznaczonego dla studentów, bardzo taniego, aczkolwiek całkiem funkcjonalnego tabletu Akashi. Projektanci tego sprzętu, nie spoczywają jednak na laurach, mimo że udało im się odnieść naprawdę gigantyczny sukces, i już planują kolejną wersję.The Times of India twierdzi, że Akashi 3 mógłby przejść na Androida, co byłoby dużym zaskoczeniem, zważywszy na fakt, że dwa poprzednie modele bazowały na Linuxie, dzięki któremu przy niezbyt wydajnych podzespołach udało się osiągnąć całkiem przyzwoite osiągi. Gazeta nie wyklucza również, że nowy model miałby także slot na kartę SIM, co oznaczałoby, że użytkownicy mogliby się łączyć z internetem z dowolnego miejsca, a to znacznie zwiększyłoby funkcjonalność sprzętu.

Nie wiemy ile w tych doniesieniach prawdy, lecz Akashi to bardzo ciekawy projekt, pokazujący że jeśli się chce, można zrobić urządzenie funkcjonalne i tanie, w którym będziemy płacić wyłącznie za podzespoły, a nie za popularną markę.

Źródło: Liliputing.com

You may also like...