IKEA tworzy dział zajmujący się technologiami inteligentnego domu

IKEA poinformowała o planach stworzenia zupełnie nowego działu IKEA Home Smart. Zajmie się on rozwojem nowoczesnych technologii inteligentnego domu.

Koncern IKEA znany jest z niezwykle bogatej oferty mebli dla naszych domów. Ostatnio jednak coraz bardziej inwestuje w technologie inteligentnego domu. Szwedzki koncern ma już w swej ofercie m.in., elektryczne gniazdka Tradfri umożliwiające zdalne sterowanie urządzeniami. Natomiast 1 października wprowadzi do sprzedaży inteligentne żaluzje SmartShades, które ochronią nas przed słońcem i wścibskimi sąsiadami.

To jednak dopiero początek ekspansji firmy na stosunkowo nowy dla niej segment rynku. Koncern zapowiedział bowiem stworzenie zupełnie nowego działu o nazwie IKEA Home Smart, który zajmie się technologiami inteligentnego domu. Zadaniem nowego działu będzie opracowywanie produktów ułatwiających codzienne życie oraz wprowadzanie ich do sprzedaży.

Według rynkowych specjalistów, w tym roku sprzeda się 830 mln inteligentnych urządzeń dla domu. W 2023 roku będzie ich jednak już 1,6 mld. Jest to więc ogromny rynek, który może przynieść szwedzkiemu koncernowi ogromne dochody. Rywalizacja na tym polu nie będzie jednak dla firmy łatwa. Będzie bowiem musiała rywalizować z takimi koncernami jak Amazon oraz Google, które już od kilku dobrych lat działają w tej branży. Obie firmy oferują m.in., cyfrowych asystentów umożliwiających sterowanie domem. A także różnego rodzaju produkty, wyposażone w funkcje zdalnego sterowania.

IKEA

Źródło

You may also like...