Samsung opatentował nowy czytnik odcisków

W przyszłych modelach smartfonów Samsunga czytnik odcisków, może znaleźć się pod wyświetlaczem. Producent opatentował właśnie odpowiednią technologię.

W tegorocznych modelach smartfonów, Samsung zachował jeszcze standardowy czytnik odcisków palców. Skoro jednak Apple przestawia się na technologię Face ID, która zastąpi dotychczasowe sensory, koreański producent nie może być od swego rywala gorszy.

Samsung złożył właśnie w koreańskim Biurze Patentowym KIPRIS, wniosek o patent na nową technologię biometryczną, weryfikującą tożsamość użytkownika. Patent przedstawia czuły na dotyk czytnik, umieszczony bezpośrednio pod szkłem wyświetlacza.

Przypomina to nieco wcześniejszą technologię optyczną, którą producent chciał zastosować w nowych modelach. Nie było to jednak możliwe, gdyż elementu nie udało się dopracować, by stał się użyteczny. W miejscu lokalizacji czytnika, ekran był znacznie jaśniejszy, co uniemożliwiało jego zastosowanie.

czytnik odcisków

Nowa technologia prezentuje się jednak znacznie bardziej interesująco. Tym bardziej, że czytnik nie będzie już zaburzał stylistyki sprzętu/ A dzięki temu, producent nie będzie musiał już przejmować się krytyką klientów, którym nie podoba się czytnik na tylnym panelu.

Rzecz jasna jest to tylko patent więc nie wiadomo, czy Samsung zdecyduje się wykorzystać ten pomysł. Wielu wierzy jednak, że technologia zostanie zaimplementowana w modelach Galaxy S9 oraz Galaxy Note 9.

czytnik odcisków

Źródło: Galaxyclub.nl

You may also like...