Inteligentne rolety IKEA SmartShades ochronią przed wścibskimi sąsiadami

IKEA wprowadza na europejski rynek inteligentne rolety IKEA SmartShades. Są zasilane akumulatorem i można nimi sterować poprzez komendy głosowe.

Dzisiejsze styl budowania, w którym bloki stoją w niewielkiej odległości od siebie, praktycznie wymusza na nas posiadanie rolet. Dzięki nim uzyskujemy odrobinę prywatności, chroniąc się przed wzrokiem wścibskich sąsiadów. Dotychczas rolety były produktem o niezwykle prostej konstrukcji, jednak firma IKEA uznała, że warto ją nieco unowocześnić.

Szwedzki koncern już niebawem wprowadzi na europejski rynek inteligentne rolety o nazwie IKEA SmartShades. Produkt występuje w dwóch stylach. Pierwszy nazywa się KADRILJ i są to rolety przepuszczające światło oraz FYRTUR, które całkowicie zaciemnią pomieszczenie. Ceny pierwszej wersji zaczynają się od 109 euro, natomiast drugiej od 119 euro.

Czym nowy produkt różni się od standardowych rolet? Przede wszystkim sterowaniem oraz zasilaniem. Rolety można kontrolować za pomocą pilota lub komend głosowych. Sprzęt używa bowiem firmowej bramki TRADFRI, która jest kompatybilna z Alexą, Asystentem Google oraz Apple HomeKit. Dodatkowo są zmotoryzowane, a więc nie musimy ciągnąć za sznurek by je zaciągnąć lub podnieść. Zrobi to za nas specjalny silnik zasilany akumulatorem ładowanym przez USB. Niestety producent nie podał na ile czasu wystarczy energii w baterii, ale można założyć, że będzie to co najmniej kilka tygodni.

IKEA SmartShades w europejskich sklepach pojawią się już od 2 lutego.

IKEA SmartShades

IKEA SmartShades

Źródło: YouTube.com

You may also like...