Nowa lodówka Samsunga wyśle powiadomienie gdy zapomnimy zamknąć drzwi

Na targach CES 2019 mieliśmy okazje zobaczyć nową lodówkę Samsunga. Samsung Family Hub 4.0 posiada jeszcze więcej funkcji oraz ulepszony interfejs użytkownika.

Minęły już trzy lata odkąd Samsung wprowadził na rynek inteligentną lodówkę Samsung Family Hub. Jest to produkt, któremu praktycznie bliżej do domowego komputera niż zwykłego sprzętu AGD. Lodówka posiada bowiem wbudowany wyświetlacz dotykowy, masę sensorów oraz bezprzewodowy system komunikacji.

Na targach w Las Vegas, koreańska marka zaprezentowała najnowszą wersję swego produktu, która jest jeszcze bardziej funkcjonalna. Sprzęt otrzymał pełniejszą integrację z asystentem Bixby oraz funkcję Family Board, która w zasadzie jest społecznościową tablicą przeznaczoną dla członków rodziny.

Jest to zupełnie nowy ekran prezentowany na wbudowanym wyświetlaczu, oferujący spersonalizowany sposób interakcji. Każdy użytkownik może zostawiać notatki, odręczne rysunki oraz zdjęcia, do których będą mieć dostęp pozostali członkowie rodziny. Oczywiście narzędzia do wykorzystania w tej funkcji można indywidualnie spersonalizować, by w ten sposób się wyróżniać. Natomiast gdy wyświetlacz nie jest aktualnie używany, może prezentować sztukę, osobiste zdjęcia, czy też informacje pogodowe.

Lodówka powiadomi o niezamkniętych drzwiach

Kolejną nowością jest funkcja View Inside, pozwalająca zajrzeć do wnętrza lodówki. Za pomocą smartfona można sprawdzić daty przydatności produktów do spożycia, a także zobaczyć które się skończyły i dodać je do listy zakupów. Z kolei Menadżer posiłków umożliwia zaprogramowanie przepisów na posiłki zgodne z indywidualnymi preferencjami. Wówczas będziemy wiedzieć czy w lodówce zawsze są składniki pozwalające je przyrządzić.

Największą zmianą jest jednak większe wykorzystanie asystenta Bixby. Inżynierowie Samsunga zadbali o to, by interakcja z cyfrowym pomocnikiem była bardziej naturalna. Może on również nie tylko wyszukać informacje w sieci, ale też wezwać Ubera, kontrolować inteligentne urządzenia w naszym domu oraz wykonywać inne zadania. Dodatkowym atutem jest funkcja ochrony przed niezamkniętymi drzwiami. W przypadku gdy zapomnimy je zamknąć, lodówka sama wyśle nam powiadomienie na smartfona.

Wszystkie te funkcje będą dostępne w nowym modelu lodówki, ale też dostaną je obecni posiadacze. Zostaną im dostarczone za pomocą aktualizacji oprogramowania.

Samsung Family Hub

Samsung Family Hub

Źródło: Slashgear.com

You may also like...