Hyundai zaprojektował pojazd, który może jeździć, chodzić i wspinać się

Hyundai pokazał w Las Vegas pojazd, który może zrewolucjonizować transport. Hyundai Elevate potrafi bowiem nie tylko jeździć, ale też chodzić i wspinać się.

Na trwających właśnie targach CES 2019 nie mogło rzecz jasna zabraknąć prezentacji pomysłów związanych z motoryzacją. Uber pokazał tam projekt latającej taksówki Bell Nexus. Natomiast Hyundai zaprezentował koncepcję pojazdu, który dostanie się praktycznie wszędzie.

Projekt nazywa się Hyundai Elevate i należy do kategorii pojazdów UMV (Ultimate Mobility Vehicle). Zaprojektowano go z myślą o szybkim i efektywnym transporcie, a jego możliwości mogą go uczynić niezwykle przydatnym w przypadku katastrof naturalnych. Projekt łączy bowiem w sobie cechy elektrycznych pojazdów i robotów, zaś jego właściwości jezdne są niesamowite. Dzięki temu pojazd może łatwo dostarczyć ratowników na miejsce katastrofy, prowadząc ich bezpośrednio do poszkodowanych.

Hyundai Elevate zupełnie nie przypomina zwykłego samochodu i bliżej mu do pojazdów księżycowych. Nie ma tu bowiem zwykłego zawieszenia, gdyż jego rolę przejęły zrobotyzowane nogi o pięciu stopniach swobody. W kołach natomiast znajdują się elektryczne silniki napędzające cały pojazd. Taka konstrukcja umożliwia nie tylko jazdę z prędkościami autostradowymi, ale też poruszanie się w trudnym terenie, gdzie pojazd może dosłownie kroczyć.

Oczywiście jest to tylko koncepcja i jeśli koreański koncern zdecyduje się zbudować taki pojazd, to na pewno niezbyt szybko.

Hyundai Elevate

Hyundai Elevate

Hyundai Elevate

Hyundai Elevate

Źródło: Hyundainews.com

You may also like...