Asystent Google ułatwi planowanie podróży i obsługę Google Maps

Asystent Google powoli zaczyna współpracować z coraz większą liczbą usług Google. Cyfrowy pomocnik zintegrował się właśnie z aplikacją Google Maps, pomagając nam zaplanować podróż.

Można by sądzić, że skoro Asystent Google jest produktem Google, to będzie od razu współpracował ze wszystkimi usługami amerykańskiego koncernu. Niestety tak nie jest i wiele serwisów wciąż go nie obsługuje. Na szczęście sytuacja zaczyna się powoli poprawiać i z pomocnika możemy korzystać w coraz większej liczbie usług.

Właśnie pojawiła się aktualizacja, integrująca go z popularną aplikacją Google Maps, którą udostępniono dla użytkowników systemów Android oraz iOS. Oferuje m.in., możliwość sterowania nawigacją za pomocą głosu, odpowiadanie na wiadomości tekstowe i kontrolowanie muzyki. Wbrew pozorom to bardzo przydatne funkcje, gdyż dzięki niej nie będziemy musieli odrywać wzroku od drogi oraz dłoni od kierownicy. Zdecydowanie poprawi się więc bezpieczeństwo naszej podróży, ponieważ będziemy przez cały czas skupieni na prowadzeniu auta. Użytkownicy Androida będą jednak z tego zacznie bardziej zadowoleni, gdyż oferuje im znacznie więcej funkcji. Umożliwia bowiem wysyłanie wiadomości za pośrednictwem takich komunikatorów jak WhatsApp, Facebook Messenger, Hangouts, Viber, Telegram i innych.

Dystrybucja aktualizacji właśnie się rozpoczęła, więc nie przejmujcie się, jeśli nie możecie jeszcze korzystać z asystenta. Za kilka dni na pewno dotrze również na Wasze smartfony.

Google Maps

Źródło: Techcrunch.com

You may also like...