Uber wznosi się w przestworza. Firma pokazała koncept latającej taksówki Bell Nexus

Na targach CES 2019 pojawił się również Uber. Przedsiębiorstwo zaprezentowało koncept latającej taksówki o nazwie Bell Nexus, opracowany wraz z firmą Bell.

Ulice miast są coraz bardziej zakorkowane i poruszanie się po nich samochodem z roku na rok staje się coraz mniej komfortowe. Pojawiają się więc nowe koncepcje omijania korków, takie jak tunele pod miastem budowane przez Elona Muska. Innym pomysłem jest wyposażenie pojazdów w śmigła oraz skrzydła i uniesienie ich w powietrze.

Taki pomysł realizuje Uber, który wspólnie z firmą Bell pracuje nad latającymi taksówkami. W Las Vegas firma zaprezentowała koncepcję takiego pojazdu służącego do przewożenia osób, który nazywa się Bell Nexus. Projekt opracowany wspólnie z inżynierami firmy Bell, zakłada wykorzystanie hybrydowego, elektrycznego systemu napędowego. A także sześciu wirników o regulowanej pozycji, zapewniających siłę nośną oraz umożliwiających poruszanie pojazdu.

Początkowo Uber planował, że pierwsze testy latającej taksówki Bell Nexus rozpoczną się w 2020 roku. Wypadek autonomicznego pojazdu, który miał miejsce na początku zeszłego roku, może jednak opóźnić ten plan. Firma musi bowiem dopracować protokoły bezpieczeństwa, gdyż zagrożenie ze strony latającej taksówki jest zdecydowanie większe. Z drugiej jednak strony, kto pierwszy wprowadzi do użytku takie taksówki, z pewnością zdominuje rynek, co przełoży się na duże zyski.

Bell Nexus

Źródło: Bellflight.com

You may also like...