Amazon dostarczy zamówioną przesyłkę bezpośrednio do naszego garażu

Amazon Key niebawem jeszcze bardziej zwiększy wygodę odbioru przesyłek zamówionych w sklepie online. Firma dostarczy je bezpośrednio do naszego garażu.

Zakupy robione w sklepach online mają wiele zalet, ale też jedną kluczową wadę, jaką jest odbiór zamówionej przesyłki. Nie zawsze bowiem jest ktoś w domu, a jeżdżenie potem do siedziby firmy kurierskiej, nie każdemu pasuje. Oczywiście można korzystać z paczkomatów, ale do nich też należy podjechać, na co nie każdy ma czas i ochotę.

Amazon jakiś czas temu wpadł więc na pomysł dostarczania przesyłek bezpośrednio do bagażnika naszego auta. Nie jest to jednak opcja szczególnie popularna, gdyż mogą z niej korzystać tylko posiadacze odpowiednich modeli samochodów. Dlatego amerykańska firma wyszła z pomysłem dostarczania paczek bezpośrednio do domu. Jeśli ktoś ma elektroniczne zamki, mógł wybrać opcję dostawy przesyłki do domu. Pomysł wpuszczania obcej osoby do naszego domu nie każdemu jednak przypadł do gustu.

Firma zapowiada więc nowy pomył o nazwie Amazon Key for Garage, który pozwoli dostarczyć przesyłkę do garażu. Opcja będzie dostępna dla klientów już w drugim kwartale tego roku.

Oprócz nowych sposobów dostarczania przesyłek, Amazon oferuje także nowy osprzęt. Do swej oferty wprowadza zamek Schlage Encode Smart WiFi Deadbolt. To elektroniczny zamek wyposażony w WiFi i sterowany za pomocą mobilnej aplikacji. Dzięki niej użytkownik może decydować kto wchodzi do jego domu oraz monitorować dostęp. W ten sposób może np., zdalnie otworzyć drzwi członkom rodziny, którzy przyszli nas odwiedzić lub różnego rodzaju dostawcom. Zamek będzie dostępny w sprzedaży od 5 marca w cenie 249,99 dolarów.

Kolejnym produktem jest kamera monitoringu Ring, również współpracująca z aplikacją. Dzięki niej możemy zobaczyć kto stoi pod naszymi drzwiami i zdecydować o wpuszczeniu takiej osoby do domu. Kamera również będzie oferowana od marca w cenie 300 dolarów.

Amazon Key

Źródło: Slashgear.com

You may also like...