Xiaomi odsyła na emeryturę smartfony z rodziny Mi Max oraz Mi Note

Xiaomi chce nieco uporządkować swą ofertę smartfonów, więc pozbywa się z niej dwóch linii. Firma nie będzie już produkować serii Mi Max oraz Mi Note.

Producenci smartfonów doskonale wiedzą, że im szersza oferta sprzętu, tym zapewnia im większe zyski. Czasem jednak taka strategia nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Dlatego ogranicza się liczbę modeli, co pozwala bardziej skupić się na sprzęcie przynoszącym największe zyski.

Tak właśnie postąpiło Xiaomi, które ogłosiło rezygnację z dwóch serii smartfonów, mianowicie Mi Max oraz Mi Note. Wskazuje na to wpis dyrektora generalnego firmy Lei Juna, zamieszczony w chińskich mediach społecznościowych. Możemy w nim przeczytać, że w tym roku nie będzie żadnych nowych modeli ze wspomnianych serii.

Mi Max

Chiński koncern chce bowiem wprowadzić spore zmiany w swej strategii biznesowej, dzieląc ją na dwie główne marki Xiaomi oraz Redmi. Do tej pierwszej trafią topowe modele wyposażone w nowe rozwiązania technologiczne. Znajdziemy w sprzęt adresowany do bardziej wymagających klientów, takie jak Xuiaomi 9, 9SE oraz Mix.

W marce Redmi będą natomiast oferowane modele o wysokiej jakości, ale bardzo atrakcyjnych cenach. Łącznie będzie w niej sześć linii, takich jak Redmi 7, 7A, Redmi Note 7, 7 Pro oraz Redmi K20/K20 Pro.

Dodam, że popularność seria Mi Max zawdzięczała przede wszystkim bardzo dużym ekranom oraz niezwykle wydajnym bateriom. Natomiast Mi Note były urządzeniami ze średniej półki, kupowanymi przez osoby którym zależało przede wszystkim na cenie.

Mi Max

Źródło: Weibo.com

You may also like...