Galaxy S7 i S7 edge nie dostaną już kwartalnych poprawek bezpieczeństwa

Samsung ogłosił, że jego flagowe smartfony Galaxy S7 oraz S7 edge nie będą już otrzymywały kwartalnych poprawek bezpieczeństwa. Firma przygotowuje się do zakończenia wsparcia tych modeli.

Można powiedzieć, że każdy smartfon ma określoną datę ważności, po upływie której producent porzuca swój sprzęt. Prędzej czy później urządzenie przestanie otrzymywać aktualizacje oprogramowania, a to znak, że pora wymienić je na nowszy model. Producenci zwykle dzielą bowiem swe urządzenia na trzy kategorie. Pierwsza to najnowszy sprzęt otrzymujący comiesięczne aktualizacje. Druga to urządzenia nieco starsze, ale nadal w pełni wspierane, które dostają poprawki co trzy miesiące. Ostatnia dotyczy modeli najstarszych. I właśnie do niej trafiły modele Samsung Galaxy S7 oraz S7 edge.

Koreański producent ogłosił właśnie, że wspomniane telefony przestaną otrzymywać kwartalne poprawki bezpieczeństwa. Oczywiście producent jeszcze nie zostawia ich właścicieli na lodzie. Mają one dostawać poprawki od czasu do czasu, ale nie będą już dostarczane regularnie, tak jak dla innych modeli.

Powyższa informacja nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. Smartfony pojawiły się na rynku już ponad 3 lata temu, a więc minął już okres czasu w którym producent zwyczajowo zapewnia im pełne wsparcie. Dla koreańskiej marki zeszły już na dalszy plan, a więc firma nie będzie już poświęcała im tyle uwagi.

Galaxy S7

Źródło: Samsungmobile.com

You may also like...