HAMMER Energy zaktualizowany do Androida 7.0

Użytkownicy pancernego smartfona HAMMER Energy mogą już zainstalować na nim Androida 7.0. Aktualizacji można dokonać poprzez kartę SD.

Wielu producentów smartfonów udostępnia obecnie swym urządzeniom Androida 8.0 Oreo, jednak niektórzy wciąż oferują starsze wersje systemu. Firma mPTech pochwaliła się właśnie udostępnieniem Androida 7.0 Nougat dla swego pancernego smartfona HAMMERA Energy.

HAMMER Energy swoją premierę miał w III kwartale 2016 roku i w zeszłym roku był to najpopularniejszy z pancernych smartfonów tej marki. Model oferuje swym nabywcom całkiem niezłe podzespoły. Posiada bowiem wzmocnioną konstrukcję z normą IP68, wyświetlacz HD IPS 5 cali, aparat SONY 8 Mpx, 2 GB RAM, baterię 5000 mAh, funkcję Express Charging i głośnik NXT. A to wszystko w cenie 699 zł. W efekcie urządzenie stanowi optymalny wybór, a teraz zyskuje kolejny atut w postaci systemu operacyjnego Android 7.0. Aktualizacja jest dostępna dla modeli kupionych w sklepie internetowym myPhone i w innych punktach sprzedaży, jak i dla klientów operatora komórkowego Play.

Jak krok po kroku zaktualizować Androida w HAMMERZE Energy? mPTech umieścił paczkę z nową wersją systemu na swoim serwerze. Aby ją zainstalować należy wejść na www.myphone.pl i zapoznać się z instrukcją (zakładka aktualności). Producent postarał się również o tutorial wideo.

Przed przystąpieniem do aktualizacji należy wykonać backup danych: zgrać wszystkie zdjęcia, filmy i kontakty. Do tego należy posiadać kartę SD i przynajmniej 1,2 GB wolnego miejsca (rozmiar paczki z Androidem 7.0 Nougat dla HAMMERA Energy wynosi 1.08/1,18 GB). Trzeba też mieć naładowaną baterię telefonu do minimum 35% (przy niższym stanie aktualizacja nie będzie możliwa).

Android 7.0 Nougat zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo danych, lepsze zarządzanie energią oraz funkcje takie jak: Multi-Window, możliwość zainstalowania aplikacji Android PAY, nowe centrum powiadomień i ustawień. Dodam, że smartfon można kupić w polskich sklepach w cenie poniżej 700 zł.

HAMMER Energy

Źródło: Myphone.pl

You may also like...