Xtorm Solid Blue – pancerne kable do smartfonów

Firma Xtorm wprowadziła na polski rynek pancerne kable do smartfonów. Produkty z rodziny Xtorm Solid Blue wyposażono w złącza USB/Lightning/USB-C.

Użytkownicy smartfonów doskonale wiedzą, że firmowe przewody służące do ładowania oraz transmisji danych, nie są najwytrzymalsze. Intensywnie używane, wyginanie, zwijanie i ściskanie sprawia, że po pewnym czasie mogą pęknąć. Nie tylko tracą przez to funkcjonalność, ale stanowią też zagrożenie dla użytkownika. Mogą bowiem powodować porażenia prądem oraz spięcia, które doprowadzą do pożaru.

Warto więc od razu wymienić sobie taki przewód na wzmocnioną wersję, a takie produkty oferuje m.in. firma Xtorm, która na polski rynek wprowadza serię Xtorm Solid Blue.

Wszystkie dostępne wersje tego kabla wykonano ze specjalnie dobranych, trwałych materiałów. Dotyczy to zarówno przewodów, jak i wtyczek oraz oplotu. Ten ostatni wykonany został z wielowarstwowego, kompozytowego tworzywa, w skład którego wchodzi m.in. nylon oraz włókno DuPont Kevlar. Takie zestawienie materiałów sprawiło, że kable są jednocześnie odpowiednio elastyczne i trwałe. Producent informuje, że każdy kabel jest podczas testów zginany ponad 30,000 razy.

Istotną ich cechą jest również zastosowanie technologii XFLEX, dzięki której umieszczone na obu końcach przewodu wtyczki są w pełni odporne na zginanie i uszkodzenia. Jak wiadomo, to właśnie ten element przewodu jest zwykle najbardziej podatny na awarie.

W skład nowej serii wchodzą cztery modele: USB-A/Lightning, USB-A/USB-C, USB-C/USB-C oraz USB- A/Micro USB. Taki wybór sprawia, że praktycznie wszyscy użytkownicy urządzeń mobilnych znajdą produkt idealny do swoich potrzeb. Zarówno korzystający ze smartfonów i tabletów firmy Apple, urządzeń z systemem Android, czy przenośnych konsoli do gier, kamer sportowych, cyfrowych aparatów itp.

Wszystkie kable z serii mają długość 1 m i są objęte ograniczoną, dożywotnią gwarancją producenta (jej warunki znaleźć można na stronie firmy Xtorm). Cenę produktów z serii Xtorm Solid Blue ustalono na: od 69 (za wersję Micro USB) do 149 zł (USB-C/UCB-C).

pancerne kable do smartfonów

pancerne kable do smartfonów

Źródło: Tabasco.pl

You may also like...