Autonomiczny dostawca przywiezie nam zakupy ze sklepu

Wkrótce zakupy spożywcze dokonane w sklepach internetowych, przywiezie nam autonomiczny dostawca. Testy jednego z nich rozpoczną się jesienią.

Już niedługo zakupy spożywcze zrobione w internetowym sklepie, będą nam dostarczać autonomiczne pojazdy. Nie jest wbrew pozorom odległa przyszłość, lecz teraźniejszość, gdyż takie projektu realizowane są już teraz.

Firmy Kroger i Nuro poinformowały właśnie o nawiązaniu współpracy, w zakresie dostarczania zakupów zamawianych w sklepach online. Obie firmy podpisały właśnie umowę na realizację zamówień dokonywanych za pośrednictwem systemy sprzedaży Kroger ClickList oraz aplikacji Nuto. W ramach tego partnerstwa, zostanie wykorzystana flota autonomicznych pojazdów Nuro, które tego samego dnia dostarczą produkty zamówione w internetowym sklepie.

Obie firmy przygotowują się już do uruchomienia pilotażowego programu, który ma wystartować jesienią bieżącego roku. Na razie opracowywane są szczegóły oferty. Na chwilę obecną nie wiadomo bowiem ile zakupów taki autonomiczny dostawca będzie w stanie zabrać oraz jaki ma być koszt dostawy.

Nie wiadomo też gdzie odbędą się testy, ale tylko kilka amerykańskich stanów zezwala autonomicznym pojazdom na samodzielne poruszanie się po drogach. Możliwe więc, że będzie to Kalifornia, której przepisy są najbardziej przyjazne dla tego typu technologii.

autonomiczny dostawca

Źródło: Prnewswire.com

You may also like...